20:57

Aktuelni šampion Srbije nastavio je pobedonosnu seriju u domaćem šampionatu pošto je u kombinovanom sastavu savladao "fenjeraša" iz Bačke Palanke u okviru 8. kola Superlige.

Beta/BranislavBožić/Ds

Fudbaleri Crvene zvezde upisali su sedmu uzastopnu pobedu u domaćem šampionatu pošto su u okviru 8. kola Superlige na stadionu "Rajko Mitić" lako izašli na kraj sa novajlijom iz Bačke Palanke.

Šampion Srbije i lider na superligaškoj tabeli večeras je pred 6.100 navijača bez većih problema savladao Bačku rezultatom 2:0 (2:0) iako je trener Crvene zvezde odlučio da na teren izvede kombinovani sastav.

Golove pogledajte OVDE!

Van protokola večeras su ostali Hugo Vieira, Tomas Fibel i Damir Kahriman koje je Miodrag Božović želeo da odmori pred 152. "večiti derbi" koji je zakazan za narednu subotu.

Prvu priliku na meču imao je Damir Čeković već u 7. minutu ali Nemanja Supić nije imao priblema u toj situaciji pa je nedugo zatim Crvena zvezda stigla do vođstva a da praktično nije ni zapretila rivalu.

Crveno-beli do vodećeg gola stižu preko Aleksandra Lukovića koji je bio precizan sa bele tačke nakon što je Gelor Kanga iznudio penal za domaće. Kapiten Crvene zvezde tako je nastavio seriju i upisao treći gol na trećoj uzastopnoj utakmici i prvenstvu.

Pri vođstvu Crvene zvezde od 1:0 gosti su imali stopostotnu priliku zahvaljujući Mičelu Donaldu koji je loptu vratio ka Nemanji Supiću a zapravo je spojio Damira Čekovića sa golom.

Napadač Bačke našao se u situaciji "1 na 1" sa protivničkim golmanom, gađao je donji levi ugao ali je Supić "ostavio nogu" i sačuvao svoju mrežu. Novu priliku za goste imao je Luka Luković u 25. minutu ali udarac fudbalera Crvene zvezde koji je pozajmljen Bačkoj nije ugrozio dobro postavljenog Supića.

Deset minuta pre odlaska na odmor crveno-beli dupliraju prednost preko Petra Orlandića koji se našao na pravom mestu posle akcije koju su izveli Mouče i Petković pa je udarcem u donji desni ugao smestio loptu u mrežu gostujućeg tima.

Do kraja prvog poluvremena ka golu Bačke je šutirao i Mičel Donald ali njegov udarac u 42. minutu završava pored gola.

Drugo poluvreme bilo je mnogo dinamičnije, viđeno je mnogo dobrih prilika za postizanje gola na obe strane, ali su se umesto mreža tresle stative i prečke.

Gosti iz Bačke Palanke zapretili su preko Luke Lukovića u 54. minutu a lopta je pogodila desnu stativu Supićevog gola i završila u golautu. Svega dva minuta kasnije Mičel Donald "odapinje bombu" ka golu Stepandića koji je pogledom ispratio kako lopta pogađa gornji deo leve stative.

Na isteku sat vremena igre Bačka kreće u kontranapad koji biva okončan udarcima Čekovića i Lukovića ali je lopta prvo pogodila prečku da bi potom završila preko gola posle udarca drugonavedenog igrača.

Mogla je Crvena zvezda da slavi mnogo ubedljivije da je iskoristila šanse koje je stvorila u drugom delu, ali je u završnici meča golman Bačke odbranio šut Petra Orlandića.

Okvir gola večeras je dva puta pogodio i Slavoljub Srnić koji je posle prečke u 87. minutu pogodio stativu u četvrtom minutu nadoknade vremena.

Crveno-beli na kraju beleže nova tri boda i uvećavaju prednost u odnosu na drugoplasiranu Vojvodinu, a svakako da večerašnja pobeda ima nešto veću težinu jer sledeće subote Zvezda gostuje Partizanu.

Napomenimo da su crveno-beli večeras igrali u novim dresovima koji su promovisani uoči 152. "večitog derbija".