SL: Voždovac - Partizan (KRAJ)

• 27. septembar 2015.

• 15:55

Voždovac je poveo početkom prvog poluvremena, ali je Partizan preokrenuo!

Posle serije loših rezultata na domaćoj sceni i sve većeg zaostatka za vodećom Crvenom zvezdom, ekipa Partizana danas gostuje ekipi Voždovca na Vračaru.

Iako je bio najavljen mladi Golubović, u startnoj postavi Partizana je ipak standardni štoper Fabrisio, a priliku je, kako je i najavljeno, dobio talentovani Glavčić umesto povređenog Jevtovića.

Voždovac: Popović - Radivojević, Mihajlov, Ivković, Jovanović - Pavlović, Marinković - Adamović, Ristović, Mašović.

Klupa: Milošević, Sinđić, Asani, Deni Pavlović, Beljić, Stojanović, Terzić.

Partizan: Ž. Živković - Vulićević, Balažic, Fabrisio, Subić - A. Živković, Glavčić, Lukić, Babović - Oumaru, Božinov.

Klupa: Kljajić, Petrović, Kosović, Ostojić, Stevanović, Trujić, Šaponjić.

Glavni arbitar ovog meča je Milan Jeremić.

PRVO POLUVREME

Mali broj gledalaca na Vračaru, a u uvodnim minutima meča, mladi Glavčić u ekipi Partizana pokazuje veliku želju da opravda iznenadno poverenje trenera Milinkovića.

A već u četvrtom minutu, šok za Partizan, Voždovac vodi 1-0!

Akcija domaćih kroz sredinu, lopta na kraju upućena ka Ćirkoviću koji je po proceni arbitara izbegao ofsajd zamku, izbio sam ispred golmana Živkovića, obišao ga i rutinski poslao loptu u mrežu - 1:0
.

Taj pogodak možete da pogledate OVDE.

Od tog trenutka, Partizan ima potpunu inicijativu na terenu, Abubakar Oumaru je imao par solidnih pokušaja, ali prevelike opasnosti po gol golmana Popovića njije bilo.

U 14. minutu prva prilika i za Valerija Božinova, koji je šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali je lopta otišla iznad prečke.

Deset minuta kasnije, nova sporna situacija, ovog puta ispred kaznenog prostora domaćih. Božinov je pao na ulasku u šesnaesterac, ali je arbitar Milan Jeremić odlučio da dosudi prekršaj nad Glavčićem, koji se dogodio par trenutaka ranije, ali na dvadesetak metara od gola.

Babović je zatim izveo slobodan udarac, ali nije bio precizan.

Ističe i prvih pola sata, a Partizan na terenu, bez obzira na inicijativu, i dalje deluje kao ekipa koja je u sve dubljoj igračkoj krizi...

Nervoza sve vidljivija na licima gostujućih fudbalera, a Voždovčani bez većih problema održavaju rano stečenu prednost.

Domaći su imali dva slobodna udarca sa preko 25 metara, ali nije bilo nove opasnosti po gol Živka Živkovića.

U 38. minutu slična situacija kao kod vodećeg gola Voždovca, ali ovoga puta nešto jača lopta je upućena ka Mašoviću, pa je golman Partizana bio brži i otklonio opasnost.

Ulazimo i u sam finiš prvog poluvremena, očajno izdanje aktuelnog šampiona, potpuno je bezopasan! Malobrojni navijači Partizana skandiraju ''Kizo, odlazi!''

DRUGO POLUVREME

Fenomenalan početak Partizana, Andrija Živković je dobio loptu, oslobodio se rivala, prebacio loptu na levu nogu i sa 16 metara savladao golmana Voždovca veoma preciznim udarcem u donji desni ugao - 1:1!

Gol Partizana pogledajte OVDE.

Nastao je prekid zbog dima nastalog od baklji navijača Partizana, trajao je oko 3-4 minuta.

Alen Mašović je propustio najbolju priliku za Voždovac ako izuzmemo postignut pogodak. Izbio je sam na golmana Živkovića, mogao je da plasira loptu levom nogom u gol pošto je imao prostora za tako nešto, ali je šutirao metar pored gola, ostalo je 1:1.

Živković je izveo slobodan udarac iskosa sa dense strane sa nekih 20-ak metara, ali je golman domaćih Popović bio odličan ovom prilikom, propala je prilika za Partizan.

Slaba igra na obe strane, Partizan pokušava na silu da dođe do gola formalnih domaćina, ali mu ne uspeva još uvek. Još 20 minuta do kraja meča.

Igrao se 70. minut, Partizan dobija penal zbog faula nad Abubakarom nakon centaršuta Živkovića! Diskutabilno, ruka jeste bila na ramenu Abubakara, pitanje je samo kakav je intenzitet povlačenja.

Stefan Babović je uzeo loptu u svoje ruke, pogodio, 1:2!

Celokupnu situaciju možete pogledati OVDE.

U 76. minutu Živko Živković spašava Partizan, priliku je propustio Mašović, drugi put je propustio veoma izglednu šansu, a na drugoj strani Abubakar i Stevanović su kombinovali, da bi Stevanović nakon greške odbrane domaćih propustio veliku priliku da reši pitanje pobednika.

Ristović sa 30 metara šutira iz slobodnog udarca veoma dobro, ali je Živković ponovo na mestu. Golman Partizana izrasta u junaka meča.

Adamović je dobio drugi žuti karton, domaći igraju sa desetoricom na terenu.

Ulazi se u sam finiš meča, Partizan i dalje strepi za bodove protiv Voždovca. Poništen je gol Voždovca zbog ofsajda, igrači i stručni štab domaćina su besni!