Autor: Beta Beta
subota 14.10.2017.
19:49
Izvor: Beta

U senci Zvezdine ubedljive pobede nad Mačvom (4-0), kompletiran je današnji program u Superligi.

Sportske.net

Fudbaleri Radničkog i Voždovca odigrali su danas u Nišu nerešeno 1:1 u utakmici 13. kola Super lige Srbije.

Voždovac je poveo u 65. minutu golom Marka Putinčanina, a izjednačenje i bod Nišlijama je doneo Milan Pavkov u 87. minutu, iz jedanaesterca.

Voždovac je treći na tabeli domaćeg šampionata sa 25 bodova, a Radnički šesti sa 22.

Fudbaleri Zemuna i Vojvodine su ranije danas odigrali bez golova, 0:0. Novosađani su trenutno drugi na tabeli sa 26 bodova, a Zemun deseti sa 14.

Fudbaleri Spartaka pobedili su danas u Beogradu ekipu Rada sa 2:0 u utakmici 13. kola Super lige Srbije.

Golove za klub iz Subotice postigli su Noboru Šimura u 39. i Nemanja Nikolić u 92. minutu.

Spartak je treći na tabeli domaćeg šampionata sa 25 bodova, dok je Rad na 13. poziciji sa osam.

Fudbaleri Spartaka u narednom kolu dočekuju Čukarički, koji je danas odigrao 0:0 sa Javorom na svom terenu.

Čukarički je sedmi na tabeli sa 21 bodom, a Javor zauzima 14. mesto sa osam.

"Brđani" su na samom startu meča posle samo nekoliko sekundi igre imali sjajnu priliku da povedu. Nemanja Milojević je na ivici šesnaesterca oduzeo loptu Marku Kolakoviću i izašao sam ispred Đogatovića, ali je slabo šutirao.

U nastavku prvog dela igre Čukarički je imao potpunu inicijativu, dok je Javor uglavnom svoje prilike čekao iz kontranapada.

Pokušavao je tim Nenada Lalatovića da probije odbranu Javora, ali u tome nije uspeo tokom prvih 45 minuta igre. Asmir Kajević je u sudijskoj nadoknadi vremena sa oko 16 snažno šutirao, ali je Đogatović paradom odbranio njegov pokušaj.

Početkom drugog dela igre, odnosno u 50. minutu Boris Kopitović se posle kornera sa leve strane našao u dobroj prilici, ali je Đogatović još jednom dobro intervenisao.

Čukarički je imao potpunu inicijativu u nastavku susreta, ali nije uspeo ozbiljnije da ugrozi gol Đogatovića.