subota 23.02.2019.
20:51

Sve je bilo gotovo u prvih 45 minuta.

BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/EV

Fudbaleri Partizana ostvarili su pobedu u 23. kolu Superlige Srbije pošto su u Humskoj savladali Proleter sa 3:0.

"Crno-beli" su nametnuli svoj ritam od prvog minuta i zasluženo stigli do vođstva u 16. minutu kada je pogodio Nemanja Nikolić.

Postalo je sve teže po Novosađane kada je dva minuta kasnije isključen Lambulić zbog prekršaja nad Rikardom.

Nastavili su se napadi domaće ekipe, pa je ubrzo Rikardo Gomeš udvostručio prednost u 41. minutu meča.

Partizanov napadač je bio koban po Vesića i u prvom minutu nadoknade prvog dela susreta kada je iskoristio asistenciju Kosovića i ponovo zatresao mrežu.

U drugom poluvremenu, puleni Bate Mirkovića su u potpunosti smirili ritam igre, pa osim par opasnih situacija uglavnom pred golom Proletera nismo videli previše uzbuđenja.

Tako su fudbaleri Partizana napravili odličnu uvertiru pred derbi meč sa Crvenom zvezdom koja je takođe slavila u Surdulici, ali teže nego što se očekivalo.