19:06
Izvor: Beta

Radnički i Napredak sigurni danas.

Sportske.net

Fudbaleri Radničkog iz Niša pobedili su danas na svom terenu ekipu Mačve sa 3:0, u utakmici 14. kola Super lige Srbije.

Golove za ekipu Nenada Lalatovića postigli su Taras Bondarenko u 20, Lazar Randjelović u 68. i Sladjan Nikodijević u 79. minutu.

Radnički je upisao devetu pobedu od početka šampionata i drugi je na tabeli sa 31 osvojenim bodom, odnosno ima šest bodova manje od Crvene zvezde koja svoj meč 14. kola igra kasnije danas.

Na drugoj strani, Mačva je 13. poziciji sa 13 bodova.

Ubedljivu pobedu zabeležili su i fudbaleri Napretka koji su na svom terenu slavili protiv Mladosti sa 4:1.

Aleksa Vukanović je postigao tri gola za pobednički tim - u 23, 26. i 75. minutu, a u strelce se upisao i Marko Marinković u 57. minutu. Jedini gol za gostujući tim postigao je Janko Tumbašević u 10. minutu.

Napredak je sada šesti na tabeli Super lige Srbije sa 22 boda, dok je Mladost sedma sa istim brojem bodova.

Fudbaleri Vojvodine su na svom terenu pobedili Radnik sa 1:0, a strelac je bio Milan Djurić u osmom minutu. Ekipa iz Novog Sada je osma na tabeli sa 21 bodom, dok je Radnik na 14. mestu sa 12.

Fudbaleri Voždovca su na svom terenu bili bolji od Rada sa 2:0. Golove su postigli Aleksandar Jevtić u 28. i Filip Stuparević u 89. minutu. Voždovac je trenutno deveti na tabeli sa 15 osvojenih bodova, dok je Rad deseti sa bodom manje.