SL - Proleter nastavlja da GAZI, Zemuncima bod u Kuli, debi Nece Tomića

sreda 31.10.2018.
15:04

Četrnaesto kolo Superlige počelo je utakmicama u Surdulici i Kuli. Gosti imaju viša razloga za zadovoljstvo.

Sportske.net

Najbolji utisak ovog ranog popodneva ostavila je ekipa Proletera koja je upisala i petu pobedu u nizu, ovog puta na gostovanju vranjskom Dinamu, na stadionu Radnika u Surdulici.

Novosađani su slavili sa ubedljivih 4:2 i učvrstili se u gornjem delu tabele.

Vođstvo proleteru doneo je Čolović već posle četiri minuta igre iz jedanaesterca, a devet minuta kasnije Dimitrov je izjednačio na 1:1.

Taj rezultat ostao je na snazi sve do 71. minuta, a onda još jedan penal za Proleter i još jedan gol Čolovića sa bele tačke. Domaće je potom dotukao dvostruki strelac Mirosavljev, pogocima u 84. i 89. minutu, a u poslednjim trenucima utakmice poraz Vranjanaca ublažio je Dimitrov svojim drugim golom za konačnih 4:2.

Za to vreme u Kuli, subotički Spartak je dočekao ekipu Zemuna, a njihov duel završen je bez pobednika - 2:2.

Spartak je odlično odigrao prvo poluvreme i golovima Miloševića u 26. i Denkovića u 40. minutu poveo sa 2:0.

U nastavku drugačija slika na terenu. Ulazak Somaeba umesto Savića je tome ključno dobrineo, jer je upravo ovaj fudbaler sa dva gola, u 55. i 72. minutu doneo bod Zemuncima.

Dodajmo još i da je nekadašnji fudbaler Partizana Nemanja Tomić danas debitovao za ekipu Zemuna. On je u 56. minutu zamenio Lukovića.

Superligaški program nastavlja se od 16 časova, kada počinje većina utakmica 14. kola.