SL - Popodne u znaku Novosađana

nedelja 30.09.2018.
16:59

Damjan Gojkov u završnici meča rešio derbi ravnice i doneo Voši tri boda. Proleter za poluvreme "rešio" Zemunce.

Beta/Dragan Gojić/Ev

Dve utakmice 10. kola Super lige Srbije odigrane su danas od 15 časova, a na oba susreta pobede su slavili klubovi iz Novog Sada.

U derbiju ravnice koji je zbog renoviranja stadiona u Subotici odigan u Kuli, Vojvodina je savladala Spartak ŽK (1:0) golom Damjana Gojkova.

Gojkov je pogodio pet minuta pre isteka 90. minuta i na taj način doneo Vojvodini drugu uzastopnu pobedu u Super ligi, a četvrtu od početka sezone.

Proleter je na "Karađorđu" ugostio ekipu Zemuna i ostvario neočekivano ubedljiv trijumf.

Zemunci su bili u odličnoj formi pred gostovanje u Novom Sadu (tri pobede i remi na poslednja četiri susreta), ali su za samo jedno poluvreme primili tri gola.

Kola su za Gornjovarošane krenula nizbrdo u 11. minutu, kada je Ognjen Krasić pogodio mrežu Zemuna. Samo dva minuta kasnije Srđan Vujaklija duplira prednost domaćih, a devet minuta pre kraja prvog dela Stefan Čolović rešava pitanje pobednika trećim golom.

Gosti su sredinom drugog dela smanjili na 3:1 golom Dušana Savića, ali je na kraju Proleter preko Aleksandra Andrejevića stigao do četvrtog gola i ubedljivog trijumfa.