SL - Poklon gol pokrenuo Zvezdu, Babić i Simić dovršili posao

• 10. novembar 2018.

• 16:51

Aktuelni šampion Srbije zavebeležio je osmu uzastopnu pobedu u Super ligi i sa 9 bodova razlike u odnosu na drugoplasiranog otišao na poslednju ovogodišnju pauzu u prvenstvu.

Kompletirali su fudbaleri Crvene zvezde još jedan mini ciklus u jesenjem delu sezone novom prvenstvenom pobedom koja ih ostavlja na čelu superligaške tabele sa velikom prednošću u odnosu na pratioce.

Ekipa Vladana Milojevića nastupila je u kombinovanom sastavu na gostovanju vranjskom Dinamu u Surdulici, ali je i pored toga lako stigla do osme uzastopne pobede u Super ligi.

Dinamo: Đurić, Stanković, Veškovac (od 68' Stanojević), Đurišić, Dimitrov, Suraka, Nedeljković, Gašić, Sićović (od 46' Ratković), Pavišić, Karapandžić (od 62' Stevanović);

Crvena zvezda: Popović, Gobeljić, Degenek, Babić, Rodić (od 62' Joveljić), Jovičić (od 46' Hajdin), Milić (od 46' Milijaš), Ebisilio, Marin, Simić, Stojiljković;

Crvena zvezda je u okviru 16. kola Super lige savladala Dinamo iz Vranja na stadionu u Surdulici rezultatom 3:0 (1:0) i tako zadržala devet bodova prednosti u odnosu na niški Radnički.

Nominalni domaćin pokušao je udarcima sa distance da ugrozi gol Zorana Popovića u uvodnih dvadesetak minuta, ali to je zapravo bilo sve što smo u prvom poluvremenu videli od igrača Dinama.

Nije ni Zvezda blistala u prvom poluvremenu, pokušaji Gobeljića i Milića nisu napravili veće probleme golmanu Đuriću, ali je zatim čuvar mreže Dinama napravio neshvatljivu grešku i počastio goste.

U 28. minutu prvog dela igre Uroš Đurić dobija povratnu loptu, odlučuje se za dribling, a onda dobija udarac u stajnu nogu od strane Nikole Stojiljkovića što sudija Nenad Đokić nije okarakterisao kao prekršaj. Napadaču Crvene zvezde posle toga ostaje samo da ubaci loptu u nebranjenu mrežu.

Vodeći gol Crvene zvezde pogledajte OVDE!

Poslednjih petnaest minuta igre u prvom delu proteklo je u znaku Zvezdine inicijative, a najbolje šanse da dupliraju prednost imali su Marko Marin i Lorenco Ebisilio.

Već na startu drugog poluvremena crveno-beli su završili sav posao na današnjoj utakmici i rešili pitanje pobednika.

Golovima Srđana Babića u 48. i Veljka Simića u 55. minutu Zvezda je stigla do ubedljive prednosti koja je značila i kraj nadanja domaćih da bi mogli makar do boda.

Drugi i treći gol Crvene zvezde pogledajte OVDE!

Treba reći i to da je Dejan Joveljić odmah po ulasku sa klupe postigao dva gola, ali su oba poništena zbog navodnih ofsajd pozicija u kojima se mladi napadač crveno-belih nalazio, premda nije sigurno da je pomoćnik Nenada Đokića dobro procenio te situacije.

U poslednjih dvadesetak minuta utakmice i Dinamo je imao svoje šanse, najbolju preko Željka Dimitrova koji je glavom tukao u bliži ugao Popovićevog gola ali je golman gostiju dobro intervenisao.

Mogao je do kraja i Veljko Simić da postigne barem još jedan gol, ali će u gostujućem sastavu sigurno biti zadovoljni urađenim jer su tri boda jedino što ih je interesovalo na današnjoj utakmici.