SL - Partizan vs Jagodina 6-0 (KRAJ)

• 25. jul 2015.

• 18:32

''Petarda'' u Humskoj, još jedna ubedljiva pobeda Partizana...

Utakmica je počela u 19 časova, a ovo su sastavi ekipa u večerašnjem meču drugog kola Superlige.

Partizan: Ž. Živković, Bandalovski (Bogosavac od 30.), Petrović, Balažic, Fabricio, Jevtović (Trujić od 58.), Ilić, Lukić, A. Živković (Šaponjić od 66.), Ninković, Božinov.

Jagodina: Đ. Nikolić, Milinković, Mijatović, Gašić, Filipović, Miladinović, Janković, Ivanović,  Savković, U. Nikolić, Mihailović (Cvetković od 56.).

Kako se i očekivalo, Partizan već od prvog minuta ima inicijativu, igra se na polovini Jagodinaca, ali u prvih desetak minuta crno-beli ne uspevaju da stvore nijednu izgledniju priliku za gol.

A onda, 11. minut, penal za Partizan!

Ivanović je startovao na Nikolu Ninkovića na ulasku u kazneni prostor i za sudiju Roberta Kiš Čepegija nije bilo dileme - žuti karton za fudbalera Jagodine, a Partizanu jedanaesterac.

Loptu je na belu tačku stavio Valeri Božinov i pogodio donji levi ugao gola gostiju, iako  je golman Nikolić ''pročitao'' stranu u koju će šutirati Bugarin.

A tek što je Jagodina krenula sa centra, Božinov ponovo pogađa - 2:0!

Ovoga puta akcija Ninkovića i Petrovića, koji odlično centrira sa leve strane, a Božinov udarcem glavom šalje loptu u mrežu!

Usledili su protesti gostiju, da li zbog penala, ili navodnog prekršaja Božinova kod drugog gola, a tek što su se protesti stišali, Andrija Živković postiže treći gol za Partizan - 15. minut, 3-0!

Golove pogledajte OVDE.

Ako ste gledali Partizanov trijumf nad Metalcem, Živković je danas postigao vrlo sličan pogodak kao i protiv Milanovčana.

Dva minuta kasnije sjajna šansa za Ilića, koji je sa desetak metara, iskosa sa leve strane šutirao pravo u golmana Nikolića.

Usledio je mirniji period igre, a u 29. minutu Bandalovski je zatražio izmenu, zbog problema sa, čini se, preponama. Umesto njega, na terenu je mladi Bogosavac.

Novu šansu za Partizan imao je mladi Lukić koji minut kasnije, kada je snažno šutirao u desni ugao gola gostiju, ali je Đorđe Nikolić sjajno intervenisao.

U samom finišu prvog poluvremena, dlanove Nikolića dobro je ''zagrejao'' i Ninković.

Ali, ostalo je 3-0 posle prvih 45 minuta.

Samo pet mninuta igre bilo je dovoljno crno-belima da postignu i četvrti gol. Akcija Andrije Živkovića po desnoj strani, usledio je centaršut ka Nikoli Ninkoviću, koji rutinski završava posao - 4:0.

Ali, ovaj gol je bio povod za nove proteste Jagodinaca, koji su sada uvereni da je Živkoviću pobegla lopta u gol-aut pre nego što je uputio centaršut ka Ninkoviću.

Usledilo je rutinsko odrađivanje posla aktuelnog šampiona, da bi onda, u 72. minutu, ''pukla i petarda''.

Rezervista Ivan Šaponjić, koji je par minuta ranije zamenio Andriju Živkovića, ušao je u kazneni prostor po desnoj strani i kada se očekivao centaršut, mladi napadač Partizana se odlučio na udarac i zakucao loptu pod prečku gola Jagodinaca - 5:0!

I to nije bilo sve od Šaponjića. Igrao se 80. minut, brza akcija Trujića po levoj strani, centaršut ka Šaponjiću, koji volej udarcem šalje loptu u mrežu - 6:0!

U 84. minutu još jedna šansa za Sašu Lukića, ali lopta je prohujala pored gola. Do kraja, šansa i za Božinova, ali ništa od njegovog het-trika.