SL: OFK Beograd - Crvena zvezda (KRAJ)

• 19. jul 2015.

• 16:56

Neverovatna utakmica na Vračaru! Na "+50" Crvena zvezda je dva gola zaostatka pretovorila u trijumf rezultatom 6:2. Definitivno najinteresantnija utakmica u prvom kolu Superlige.

Takmičenje: Superliga - 1. kolo
Mesto i datum: Beograd, 19.7.2015.
Stadion: FK Obilić
Gledalaca: -
Vreme početka: 17.00

OFK Beograd - Čupić (od 57' Čančarević), Zlatković, Liščević, Planić, Savić, Antić, Cuckić, Ješić, Dražić, Andrić, Jovanović

Crvena zvezda - Rajković, Cvetković, Ibanjez, Rendulić, Mbođ, Savićević, Kovačević, Gavrić, Kataić, Vieira, Jović

Počela je pretposlednja utakmica prvog kola nove superligaške sezone. Fudbalerima OFK Beograda i Crvene zvezde biće teško da dišu pa ostaje da se vidi ko će se bolje snaći u paklenim uslovima.

Početak utakmice protiče bez većih uzbuđenja, Crvena zvezda ima veći posed lopte ali prilika za sada nema. Prva uzbuđenja beležimo pred golom OFK Beograda u 9. miinutu susreta. Najpre je posle prekida i udarca Gavrića dobro intervenisao Čupić, da bi nakon toga Vukan Savićević tukao preko prečke.

Prvi ozbiljniji napad koji su fudbaleri OFK Beograda izveli u od početka utakmice rezultirao je golom. Komnen Andrić je sjajno prihvatio loptu, bio brži od Zorana Rendulića, a onda topovskim udarcem zatresao mrežu Predraga Rajkovića za vođstvo "domaćih" od 1:0!

Crveno-beli su u potpunosti kontrolisali dešavanja na terenu, ali su "Romantičari" iskoristili prvu priliku koja im se ukazala da dođu do vođstva. Odmah nakon vodećeg gola OFK Beograda gosti preuzimaju inicijativu i pokušavaju da pojačaju tempo.

Posle tačno 22 minuta igre glavni arbitar
Srđan Jovanović "zove" tajm-aut kako bi se fudbaleri dva tima osvežili i napravili predah u ovim tropskim uslovima.

Nakon kraćeg predaha crveno-beli nastavljaju sa pritiskom. Za samo dva minuta viđene su dva uzbuđenja pred golom OFK Beograda. Najpre je Hugo Vieira propustio priliku da uputi udarac iz peterca, a potom pokušava Luka Jović ali Stefan Čupić dobro interveniše.

Deset minuta pre odlaska na odmor OFK Beograd stiže do drugog udarca u okvir gola gostujućeg tima. Dejan Dražić je naterao Predraga Rajkovića da interveniše. Nepun minut kasnije Luis Ibanjez odlično tuče u donji levi ugao gola Stefana Čupića koji na kraju ipak uspeva da sačuva mrežu.

Fantastična prilika za Crvenu zvezdu u 42. minutu susreta. Portugalac Hugo Vieira uspeo je da se izbori za loptu u šesnaestercu koja je potom stigla do Aleksandra Kataija. Umesto u mrežu ofanzivni vezista Zvezde gađa u saigrača Vieiru pa lopta odlazi van okvira gola.

Novi šok za Crvenu zvezdu u poslednjim trenucima prvog dela meča! Stuštio se Dejan Dražić po levoj strani, izbegao ofsajd zamku, a onda zaobišao Predraga Rajkovića i povisio na 2:0!

Završeno je prvo poluvreme! Stručni štab Crvene zvezde na čelu sa Miodragom Božovićem napao je sudije zbog navodne ofsajd pozicije u kojoj se našao Dejan Dražić kod drugog gola.

Trener Crvene zvezde Miodrag Božović ispratiće drugo poluvreme sa tribina pošto ga je sudija Srđan Jovanović isključio zbog protesta!

Fantastična prilika za Dejana Dražić na startu drugog poluvremena. Nakon što je nanizao trojicu fudbalera Crvene zvezde izašao je pred golmana Rajkovića a onda tukao preko prečke!

Na drugoj strani Crvena zvezda postiže gol i smanjuje prednost OFK Beograda na 2:1. Strelac gola za goste bio je Mamadu Mbođ koji je iskoristio nepažnju fudbalera OFK Beograda i glavom smestio loptu u mrežu "Romantičara".

Minut nakon što su smanjili prednost domaćih fudbaleri Crvene zvezde stižu do nove sjajne prilike. Centrirao je Luis Ibanjez ali je Aleksandar Katai sa šest, sedam metara gađao preko prečke.

Sedam minuta igre u drugom delu bio je potrebno Crvenoj zvezdi da poravna na 2:2. Aleksandar Katai je asistirao usamljenom Luki Joviću koji poravnava rezultat!

Totalni preokret na Vračaru. Hugo Vieira biva oboren u šesnaestercu, Bogdan Planić ga je srušio a Vukan Savićević sa bele tačke donosi prednost Crvenoj zvezdi! "Romantičari" imaju i igrača manje!

Nastavlja se rapsodija Crvene zvezde na startu drugog poluvremena. Sada svaki šut u okvir gola znači i gol. Vukan Savićević je šutirao u 58. minutu a lopta je završila u mreži - 4:2 za crveno-bele!

Mogao je OFK Beograd do trećeg gola preko Ivice Jovanovića ali iskusni napadač neshvatljivo loše reaguje u 62. minutu u situaciji "1 na 1". Deset minuta kasnije OFK Beograd stiže do još jedne prilike, Stefan Janković je tukao pored gola.

Rezervista Džošua Parker postiže peti gol za Crvenu zvezdu u 78. minutu utakmice. Pitanje pobednika posle ovog gola više se ne postavlja. Crvena zvezda će odneti tri boda sa Vračara!

Dva minuta pre kraja utakmice Džošua Parker postiže svoj drugi gol i postavlja konačan rezultat meča 6:2 za Crvenu zvezdu!