18:58

Fudbaleri Metalca ostvarili su trijumf u domaćem šampionatu posle gotovo dva meseca "posta". Pobedom nad Bačkom "Šerposi" napravili važan korak u borbi za opstanak.

Beta/BranislavBožić/Ev

Gotovo dva meseca trajao je "post" superligaša iz Gornjeg Milanovca koji je danas okončan zahvaljujući trijumfu ostvarenom u duelu sa Bačkom iz Bačke Palanke.

Metalac je kao domaćin savladao superligaša iz Bačke Palanke rezultatom 2:1 (1:0) i tako umakao iz "crvene zone" u kojoj ostaju Novi Pazar i čačanski Borac.

Vodeći pogodak za tim Nenada Vanića postigao je Miloš Mijić u 38. minutu susreta i to nakon udarca sa bele tačke.

Junak pobede koju je Bačka ostvarila na startu plej-auta Damir Čeković pogodio je i danas, a kako se meč bližio kraju činilo se da će gosti "kljucnuti" bod pod Rudnikom.

Tako nije mislio Branislav Tomić koji dva minuta pre kraja pogađa za trijumf Metalca i tri boda koja bi Gornjomilanovčanima mogli da donesu opstanak u Superligi.