Autor: Beta Beta
nedelja 10.03.2019.
20:00
Izvor: Beta

Fudbaleri Mačve upisali su prvi prolećni trijumf u Super ligi i prvi pogodak u domaćem prvenstvu od 9. decembra. Rad upisao i peti uzastopni remi.

Sportske.net

Fudbaleri Mačve pobedili su danas kao gosti Bačku sa 1:0 (1:0), u utakmici 26. kola Super lige Srbije.

Jedini gol postigao je Nenad Gavrić iz jedanaesterca u sedmom minutu.

Mačva je do sedme pobede u prvenstvu došla sa devetoricom igrača, pošto je u 62. minutu drugi žuti karton dobio Ivan Obrovac, a Nemanja Tošić je drugu javnu opomenu dobio u 80. minutu.

Klub iz Šapca je prekinuo niz loših rezultata i zauzima 10. mesto na tabeli sa 28 bodova. Bačka je pretrpela 14. poraz i 13. je na tabeli sa 22 boda.

Proleter i Rad odigrali su nerešeno 0:0.

To je bio drugi uzastopni a ukupno 10. remi Proletera, koji zauzima sedmo mesto na tabeli sa 34 boda. Rad je deveti put odigrao nerešeno i 14. je na tabeli sa 21 bodom.

U ostalim današnjim utakmicama Spartak je pobedio Radnik sa 3:2, Dinamo iz Vranja i Čukarički odigrali su 0:0, a Voždovac je pobedio Partizan sa 1:0.