subota 23.02.2019.
16:02

Odigrane su prve tri utakmice 23. kola Superlige.

BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/MO

Današnji superligaški program otvoren je utakmicom u Zemunu, gde je domaći tim igrao bez golova, 0:0, sa ekipom šabačke Mačve.

Isti rezultat nešto kasnije i u Kruševcu, gde je Napredak odmerio snage sa Spartakom, a jedini tim koji je postizao golove, bila je Mladost iz Lučana.

Tim Nenada Milovanovića deklasirao je na svom terenu ekipu Bačke sa 5:0, što im je već jedanaesti trijumf od početka sezone kojim su nastavili poteru za četvrtoplasiranim Čukaričkim.

Već u 11. minutu Mladost je povela golom Pejovića iz jedanaesterca, a još jedan je dosuđen u 37. minutu kada Pejović nije pogodio sa bele tačke, ali je iz drugog pokušaja savladao golmana Zogovića.

U drugom poluvremenu još tri pogotka domaćih. Bojović je u 57. minutu povisio na 3:0 na asistenciju Pavlovića, a deset minuta kasnije ova dvojica igrača su zamen ili uloge za četvrti pogodak Mladosti.

Da na kraju odjekne i ''petarda'' potrudio se Ristić u 90. minutu meča - 5:0.

Od 17 časova igraju Radnik i Crvena zvezda, a od 19 časova u Humskoj se sastaju Partizan i Proleter.