SL - Javor 'zaljuljao' Vošu, tri isključenja za Novosađane!

• 09. decembar 2016.

• 18:53

Fudbaleri Vojvodine pretrpeli su četvrti ovosezonski poraz u domaćem šampionatu, pošto su u prvom meču 20. kola Superlige doživeli šokantan poraz u Ivanjici.

Prva utakmica 20. kola Superlige Srbije odigrana je u Ivanjici gde su fudbaleri Javor Matisa ugostili novosadsku Vojvodinu i slavili rezultatom 2:1 (1:1) u vrlo interesantnom meču.

Golove pogledajte OVDE!

Jako dinamična i prilično interesantna utakmica obilovala je prilikama, pre svega pred golom domaćeg tima, ali su fudbaleri Vojvodine na kraju ostali "kratkih rukava", a pride su zaradili i tri isključenja.

Već u drugom minutu susreta Novosađanima je prvi put poništen gol zbog navodne ofsajd pozicije, a nedugo zatim Ašćerić loše reaguje u kontranapadu i ne uspeva da uputi precizan pas ka Filipu Malbašiću koji je išao sam ga golu Javor Matisa.

Nakon lepe akcije Antića i Paločevića po levoj strani terena Nikola Trujić je u 27. minutu zapretio domaćinu, ali je golman Đogatović intervenisao i sprečio Novosađane da stignu do prednosti.

Na isteku pola časa igre gosti ipak stižu do vodećeg gola i to posle još jedne akcije po levoj strani i sjajne reakcije Filipa Malbašića koji je prihvatio loptu između dvojice igrača Javora i zatim je poslao u mrežu domaće ekipe.

Bio je to sedmi pogodak Filipa Malbašića u tekućem šampionatu, ali radost Novosađana nije dugo trajala jer je domaćin stigao do izjednačenja već u 34. minutu.

Očajno postavljenu odbranu Vojvodine domaćin koristi da iz prekida stigne do prilike koju u izjednačujući pogodak pretvara Darko Bjedov. Bio je to deveti gol najboljeg strelca Javor Matisa u tekućoj sezoni.

Do odlaska na odmor gosti su imali još jednu odličnu priliku preko Ašćerića ali je ovaj glavom šutirao preko gola iz jako dobre pozicije.

Novosađani su u nastavku imali više od igre, stvorili više prilika, ali su se na kraju radovali igrači Javor Matisa.

Najbolje prilike za Vojvodinu imao je Aleksandar Paločević koji je u 61. minutu pogodio igrača Javor Matisa koji je stajao na gol liniji, ali se mora priznati da je domaćin pripretio u dva navrata.

Kazna za promašaje bila je brutalna, ali je pre drugog gola Javor Matisa gost ostao sa desetoricom na terenu i bez glavnog i pomoćnog trenera jer su crvene kartone dobili Vladimir Kovačević, Nenad Lalatović i Dragan Šarac.

U poslednjem minutu regularnog toka susreta Milisavljević uspeva da uputi udarac sa ivice kaznenog prostora i da pogodi donji levi ugao Kordićevog gola i tako donese šestu pobedu Javor Matisu na poslednjih sedam utakmica.

Vojvodina je večerašnjim porazom izgubila korak za Partizanom i Crvenom zvezdom, pa od "večitih" zavisi da li će iskoristiti "kiks" Novosađana.