nedelja 16.09.2018.
21:20

Ekipa Čukaričkog odnela ceo plen sa gostovanja ''Zmajevima'' na Voždovcu.

fkcukaricki.com

U poslednjoj utakmici osmog kola Superlige, Čukarički je kao gost savladao ekipu Voždovca rezultatom 3:1 iako je domaći tim vodio na poluvremenu sa 1:0.

Vodeći gol za ''Zmajeve'' postigao je Andrija Luković u 39. minutu iz jedanaesterca koji je skrivio Kopitović - 1:0.

Početkom drugog poluvremena domaći su mogli i do ubedljivije prednosti, ali Duronjić i Stuparević nisu iskoristili sjajne prilike, delom zahvaljujući i odličnom golmanu gostiju Nemanji Stevanoviću.

Kako to obično biva, usledila je kazna na drugoj strani za ove promašaje.

Miroslav Bogosavac je u 59. minutu izjednačio, a na potpuni preokret čekalo se do 73. minuta, kada je Kopitović posle kornera doneo vođstvo ''Brđanima''.

Sve dileme rešene su devet minuta kasnije, kada je golman domaćih Ilić napravio kardinalnu grešku, a u pokušaju da je ispravi, Mikić skrivio penal nad Tedićem. Siguran sa bele tačke bio je Marko Docić, za konačnih 1:3.

Ovo je četvrta pobeda Čukaričkog koji se probio na četvrto mesto sa 15 bodova, a Voždovac je ostavo na 12. poticiji sa osam bodova.