SL - Bude se ''Čuka'' i Voždovac, Napredak po planu...

• 30. novembar 2016.

• 14:58

Imajući u vidu našu oronulu fudbalsku infrastrukturu, superligaški fudbal u zimskom periodu težak je za gledanje, pa i ne čudi što su ovog popodneva utakmice uglavnom igrane pred gotovo praznim tribinama...

A baš u jeku ovog zimskog perioda gledamo ubrzani ritam domaćeg šampionata.

Danas je na programu vanredno, 18. kolo, a do sredine decembra odigraće se još tri kola pre nego što se ode na zimsku pauzu.

Od 13 časova odigrano je prvih pet mečeva ovog kola, a veoma mali broj gledalaca imao je priliku da vidi ukupno 10 golova na ovim utakmicama.

Ekipa Voždovca
je posle dolaska novog trenera Ilije Stolice počela da beleži znatno bolje rezultate, a danas su u Čačku upisali i drugu uzastopnu pobedu na gostovanjima.

''Zmajevi'' su trijumfovali rezultatom 2:1, a junak njihovog trijumfa bio je dvostruki strelac Dražić, koji je svojim golovima u 60. i 66. minutu praktično prelomio utakmicu. Počasni gol za ekipu Borca postigao je Jovanović u 76. minutu.

Formu podiže i ekipa Čukaričkog, koja je danas na svom terenu savladala Novi Pazar sa 2:0. Posle prvog poluvremena bez golova, Dragoljub Srnić je u 48. minutu doveo ekipu Gordana Petrića u vođstvo, a konačnih 2:0 postavio je Ožegović u 77. minutu.

U Kruševcu, Napredak je uspeo da osvoji nove bodove, posle dva poraza od beogradskih ''večitih rivala'' u prethodna dva kola.

Kruševljani su danas pred svojim navijačima savladali Metalac sa 1:0, a gol odluke postignut je već posle sedam minuta igre.

U preostale dve utakmice - dva remija. Rad je na Banjici izborio remi protiv ekipe niškog Radničkog. Pavkov je iz penala u 53. minutu doveo Nišlije u vođstvo, a konačnih 1:1 postavio je Ćulum, dvanaest minuta kasnije.

Isti rezultat i u Subotici, gde su igrali Spartak i surdulički Radnik. Gosti su u 11. minutu poveli preko Adamovića, ali je to njihovo vođstvo potrajalo svega pet minuta, pošto je Ognjen Mudrinski doneo izjednačenje Subotičanima.