17:00

Duelom u Bačkoj Palanci stavljena je tačka na 24. kolo Super lige Srbije.

Beta/Dragan Gojić/Ev

Poslednji meč 24. kola Super lige Srbije odigrane je u nedeljnom terminu od 15 časova, a snage su odmerile ekipe koje se bore za opstanak u ligi.

OFK Bačka je slavila protiv Zemuna rezultatom 2:0 (0:0) i tako pobegla iz opasne zone u kojoj ostaju ekipe Rada, Zemuna i Dinama iz Vranja.

Nakon prilično izjednačenog prvog poluvremena domaći su došli do prednosti u uvodnim minutima nastavka utakmice.

Dragan Žarković se našao na pravom mestu posle centaršuta sa leve strane terena i samo sproveo loptu u mrežu.

Od tog momenta domaćin je Zemunu održao lekciju na temu borbenosti. Od 63. minuta OFK Bačka je igrala sa igračem manje usled isključenja Nemanje Ilića, ali to domaćinu nije smetalo da postigne još jedan pogodak u završnici.

Petnaest minuta pre kraja Milan Makarić je izbio pred golmana Zemuna i uz pomoć stative uspeo da sprovede loptu u mrežu i postavi konačan rezultat.

Zemun u drugom poluvremenu praktično nije ni pripretio rivalu, pa nema sumnje da će Dejan Đurđević imati težak posao da Gornjovarošane zadrži u Super ligi.