SL - Aškovski doneo novi trijumf Pazaru!

• 07. avgust 2015.

• 21:57

Fudbaleri Novog Pazara vezali su drugi trijumf u domaćem šampionatu, pošto su nakon Partizana savladali i Jagodinu na otvaranju četvrtog kola Superlige Srbije.

Prva utakmica četvrtog kola domaćeg šampionata odigrana je na "Gradskom stadionu" podno Đurđevog Brda u Jagodini gde je domaći sastav ugostio ekipu Novog Pazara.

Nakon trijumfa nad aktuelnim šampionom Srbije Novi Pazar je slavio u Jagodini rezultatom 2:1 (0:0) pa će subotu dočekati na drugoj poziciji na tabeli sa dva boda manje u odnosu na lidera iz Čačka.

Utakmica u Jagodini počela je jako loše za goste usled teške povrede Marka Đalovića koji je treći put u karijeri pokidao ligamente kolena. U prvom delu igre nije bilo velikih prilika za postizanje golova pa je na poluvremenu na semaforu pisalo 0:0.

Već posle četiri minuta igre u drugom delu akcija Novog Pazara po desnoj strani terena rezultira pogotkom koji je postigao Predrag Pavlović. Momak koji je protiv Partizana postigao prvi gol za Novi Pazar i večeras je uspeo da se upiše u strelce i to na asistenciju Irfana Vusljanina.

Junak Novog Pazara iz prethodnog meča Stefan Aškovski i večeras je doneo pobedu ekipi Petra Kurćubića. Levi bek Novog Pazara stuštio se u šesnaesterac domaćeg tima, a onda je uz pomoć stative i golmana Nikolića uspeo da pogodi mrežu.

Činilo se, međutim, da je Stefan Aškovski bio u ofsajd poziciji kada je primio loptu i započeo prodor što je jedna od dve sporne situacije na koje će se pozivati domaći.

Nadu Jagodini vratio je Mile Savković golom u 68. minutu koji je ujedno prvi pogodak za "Ćurane" u tekućoj sezoni.

Petnaestak minuta pre kraja Jagodinci su tražili penal ali je sudija Santrač odmahnuo rukom nakon starta na Miletu Savkoviću.

U trećem minutu nadoknade vremena domaći su imali sjajnu šansu za izjednačenje a kako je nisu iskoristili pretrpeli su četvrti uzastopni poraz koji ih je ostavio na dnu tabele bez bodova i sa gol razlikom 1:12.