Skupo plaćena škola - Zvezdi u Trnavi ne igra 'nula'!

• 07. avgust 2018.

• 22:25

Šampion Slovačke odoleo je u Beogradu i poneo u revanš remi uz postignut gol. Zvezda skupo platila trenutak nepažnje, Spartak remijem bez golova može u plej-of.

Fudbaleri Crvene zvezde remizirali su sa slovačkim Spartakom iz Trnave 1:1 (1:1) u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Crvena zvezda: Borjan - Stojković, Savić (C), Degenek, Rodić - Jovičić, Krstičić - Ben, Ebisilio (od 79' Simić), Radonjić - Stojiljković (od 52' Milić (od 72' Srnić));

Spartak: Čudi - Kadlec, Tot, Godal (C), Čonka - Jirka, Sloboda, Grendel (od 89' Misenbek), Grešak, Rada (od 95' Hladik) - Bakoš (od 75' Ego);

Prvi meč 3. kola kvalifikacija za Ligu šampiona između šampiona Srbije i Slovačke odigran je pred 37.112 gledalaca od kojih je oko 400 navijača pružalo podršku gostujućem timu.

Nakon opreznog otvaranja utakmice od strane oba tima stiglo se do sredine prvog dela igre kada je za samo tri minuta atmosfera na "Marakani" išla od euforije do očaja.

Akcija Crvene zvezde iz 22. minuta završena je prekršajem kapitena Spartaka koji je Nenada Krstičića oborio u kaznenom prostoru, pa je španski sudija opravdano pokazao na belu tačku.

Odgovornost je preuzeo El Fardu Ben i nije izneverio Vladana Milojevića i navijače, pa je Crvena zvezda u 23. minutu stigla do vođstva!

Slavlje je kratko trajalo. Samo što su krenuli sa centra gostujući fudbaleri koriste loše postavljanje odbrane domaćeg tima i preko Erika Grendela stižu do izjednačenja. Bio je to prvi primljeni gol crveno-belih od početka evropskih kvalifikacija.

Golove pogledajte OVDE!

Do odlaska na odmor crveno-beli nisu uspeli da se konsoliduju pa je ekipa Spartaka polako preuzimala kontrolu nad igrom tako da je pauza predstavljala sigurnu luku za domaće.

Kada su se izabranici Vladana Milojevića vratili na teren bilo je jasno da će opreznom ali napadačkom igrom pokušati da stignu do novog gola.

U uvodnih petnaest minuta videli smo opasdu gola Martina Čudija. Zvezda je pokušavala udarcima sa distance Branka Jovičića i Lorenca Ebisilija, ali je najbolju šansu u tom periodu propustio Nemanja Radonjić.

Dubinska lopta je prevarila defanzivca Spartaka u 53. minutu što je brzonogi Radonjić iskoristio ali je imao loš prvi kontakt sa loptom tako da je Čudi uspeo da izađe sa gol linije i maksimalno skrati ugao pre nego što je Zvezdin fudbaler uputio udarac.

Poslednjih pola časa igre Zvezda je imala veći posed lopte i pokazivala nameru da ugrozi gol rivala, dok su se fudbaleri Spartaka opredelili za defanzivni pristup i čekanje na kontranapade.

Vladan Milojević je prvo uveo Nemanju Milića ali je zbog povrede brzo morao da ga izvede i da na teren pošalje Slavoljuba Srnića. Nedugo zatim je u igru ušao i povratnik Veljko Simić i sa tom dvojicom crveno-beli su tražili veću prodornost po bokovima.

U poslednjem minutu meča Nemanja Radonjić je imao još jednu jako dobru šansu ali je tukao visoko preko gola.

Remi uz dat gol u gostima svakako više odgovara ekipi Spartaka iz Trnave, ali daleko od toga da je bilo šta rešeno posle "prvog poluvremena" ovog dvomeča.

Revanš utakmica zakazana je za 14. avgust u Trnavi i tamo će Zvezda igrati pod nešto većim pritiskom jer će domaćinu i remi bez golova omogućiti da ode u plej-of.