Skinuto "prokletstvo" - Vojvodina osvojila nacionalni Kup!

• 07. maj 2014.

• 21:57

Sedmo učešće Vojvodine u finalu nacionalnog Kupa donelo je sreću klubu iz Novog Sada, koji se posle godinu dana revanširao Jagodini za prošlosezonski poraz i osvojio dugo čekani trofej najmasovnijeg fudbalskog takmičenja u zemlji!

Fudbaleri Vojvodine slavili su rezultatom 2:0 (1:0) u meču koji je bio jako interesantan a koji je lako mogao da bude završen pobedom "Ćurana" da su Jagodinci na vreme iskoristili stvorene prilike.

Utakmica na stadionu Partizana igrana je pred nekoliko hiljada gledalaca a meč je počeo minutom ćutanja u čast nedavno preminulog Vujadina Boškova. Počast legendi Vojvodine igrači su odali noseći majice sa natpisom "Vujke - jedan jedini, 1931-2014".

Uzbuđenja su počela već u četvrtom minutu susreta kada je Aleksandar Pešić za malo bio neprecizan nakon čega je Vojvodina preuzela inicijativu i postala opasnija po protivnički gol.

Nekoliko poluprilika stvorio je nominalni domaćin večerašnjeg susreta tokom prvih 40 minuta igre a onda je usledila situacija iz koje je Vojvodina došla do vodećeg gola.

Levi bek Jagodine Aleksandar Filipović pokušao je da uklizavanjem otkloni opasnost pred golom a lopta se odbila od Sergeja Milinkovića-Savića do usamljenog Envera Alivodića koji oštrim udarcem sa desne strane pogađa za 1:0!

Trenutni šok nije "vezao noge" izabranicima Mladena Dodića koji su krenuli silnije ka golu Vojvodine u poslednjih pet minuta igre prvog poluvremena, nagovestivši tako da će u nastavku dati sve od sebe ne bi li poravnali rezultat i došli do šanse da preokrenu tok meča.

Na nova uzbuđenja u nastavku utakmice nije se dugo čekalo. Kada se očekivalo da Jagodina krene agresivnije i pokuša da anulira prednost Novosađana usledio je još jedan šok za branioca trofeja.

Centaršut Darka Puškarića iskoristio je Srđan Babić koji je nadskočio Šimca i duplirao prednost Vojvodine već u 52. minutu meča!

Momak koji je asistirao kod drugog pogotka Vojvodine mogao je da izraste u tragičara susreta jer je u 57. minutu meča skrivio jedanaesterac nespretnom intervencijom prilikom koje je loptu zahvatio rukom.

Arbitar Boško Jovanetić pokazao je "na kreč" a odgovornost je preuzeo Aleksandar Pešić koji ne uspeva da realizuje najstrožu kaznu.

Istakao se u tom trenutku Srđan Žakula, specijalista za penale, koji sjajnom intervencijom brani udarac najboljeg strelca Jagodine i tako "kapariše" trofej Novosađanima.

Završnica susreta donela je nova uzbuđenja ali su fudbaleri Vojvodine uspeli da odbrane svoju mrežu i da u godini kada klub slavi sto godina postojanja donesu toliko željeni trofej u klupske vitrine!