Skalp "Samuraja" na poklon Dekiju

• 11. oktobar 2013.

• 19:24

Reprezentacija Srbije savladala je Japan u prijateljskom susretu koji će ostati upamćen po oproštaju Dejana Stankovića ali i drugom golu koji je bio delo debitanata Živkovića i Jojića.

Umesto fudbalskog spektakla i velelepnog oproštaja Dejana Stankovića od reprezentativnog dresa u Novom Sadu imali smo priliku da gledamo fudbalsku uspavanku u prvih 45 minuta na polupraznom "Karađorđu".

Dejanu Stankoviću uručena su prigodna priznanja pred početak utakmice a onda je kapiten reprezentacije Srbije proveo poslednjih deset minuta na terenu u dresu sa nacionalnim grbom.

Za to vreme fudbal gotovo da nije ni igran ali je i posle Stankovićevog izlaska sa terene nastavljena fudbalska uspavanka koja je prekinuta samo u 23. minutu kada je Tošićev udarac iz izgledne pozicije izblokiran i u 28. minutu, kada je Šinđi Kagava ozbiljno zapretio golmanu Srbije koji je u toj situaciji sjajno intervenisao.

Do odlaska na odmor Ivanović se loše snašao u šesnaestercu Japana pa je loptu poslao preko prečke a Stojković je još jednom intervencijom dobro reagovao kod slobodnjaka Honde.

Drugo poluvreme donelo je nešto bolji fudbal i više prilika a gosti iz "zemlje izlazećeg sunca" krenuli su agresivnije i stovrili dve šanse koje su propustili Okazaki i Endo.

Upravo u trenucima kada je Japan bio konkretniji Srbija je stigla do prvog gola koji je postigao Dušan Tadić. Basta je pokušao da zatrese mrežu golmana Japana a lopta je od bloka došla do nogu Tadića koji je spretno šalje iza leđa Kavašime.

Selektor reprezentacije Srbije dao je u drugom delu meča priliku Stefanu Šćepoviću, Luki Milivojeviću, Radosavu Petroviću, ali i debitantima Milošu Jojiću i Andriji Živkoviću.

Dvojica fudbalera Partizana upisali su na taj način prve minute u dresu sa reprezentativnim grbom a Andrija Živković postao je tako najmlađi fudbaler koji je debitovao u dresu reprezentacije Srbije.

Upravo su njih dvojica bili glavni akteri akcije u 90. minutu iz koje je Srbija došla do drugog gola.

Živković je povukao po levoj strani i sjajno asistirao Šćepoviću koji na petercu nalazi Jojića. Partizanov vezista hladnokrvno je reagovao i postavio konačnih 2:0.

Trijumf Srbije nad Japanom bio je četvrti u tekućoj godini a treći uzastopni na stadionu "Karađorđe".