Sjajni Partizan, ''petarda'' zamalo izostala!

• 18. mart 2017.

• 18:52

Najbolja partija ekipe Partizana ovog proleća i njihov najubedljiviji trijumf u nastavku sezone. Đurđević nastavio da rešeta, Leonardo golom obeležio rođendan, pogodio i ''Bleki'' Milenković, veliki posao odradio i Tavamba.

Fudbaleri Partizana ostvarili su večeras u Humskoj ''jubilarnu'', dvadesetu pobedu od početka sezone u Superligi i ujedno produžili niz nepobedivosti na 23 uzastopne utakmice.

Crno-beli su u meču 27. kola Superlige savladali ekipu Voždovca rezultatom 4:0, a imajući u vidu brojne prilike, trijumf Nikolićevog tima mogao je da bude i još ubedljiviji.

Partizan je bukvalno od prvog minuta počeo da vrši žestok pritisak na polovini Voždovca i kao plod takve igre, crno-beli su vrlo brzo počeli da stvaraju i odlične prilike.

Kosović, pa Leonardo, pokušavali su ''makazicama'', Đurđević je potom imao jedan opasan udarac iskosa sa leve strane, a inicijativa Partizana donela je rezultat već u devetom minutu meča.

Tada je Kosović ispred kaznenog prostora poslao loptu na desnu stranu gde se nalazio Tavamba, snažni Kamerunac je centrirao ka Đurđeviću, a napadač crno-belih je prelepim udarcem ''makazicama'' savladao Popovića, za vođstvo domaćih od 1:0.

Gosti su potom u 24. minutu imali jedan dobar pokušaj sa preko dvadeset metara, kada je lopta otišla pored gola, ali Partizan je i dalje imao potpunu kontrolu dešavanja na terenu.

Brazilac Leonardo, koji danas slavi 25. rođendan, pokušao je u 30. minutu sa ivice kaznenog prostora, ali je lopta otišla iznad prečke, a četiri minuta kasnije odlično je šutirao Đurđević pod prečku, kada je čuvar mreže ''Zmajeva'' izbio loptu u korner.

I u samom finišu prvog poluvremena crno-beli ipak uspevaju da dupliraju vođstvo. Akcija crno-belih tekla je po desnoj strani, usledio je centaršut i odbijena lopta ka Leonardu, koji sa petnaestak metara snažnim, udarcem ''cepa'' mrežu za vođstvo od 2:0.

Golove iz prvog poluvremena možete da vidite OVDE.

I u nastavku slična slika na terenu. Baš kao i u prvom poluvremenu, samo devet minuta trebalo je crno-belima da nađu put do mreže Voždovca. Ovoga puta strelac je bio štoper Nikola Milenković, koji se najbolje snašao u gužvi u kaznenom prostoru gostiju, posle kornera koji je izveo Janković sa leve strane - 3:0!

Samo osam minuta kasnije, još jedna dobra akcija Partizana, Tavamba je umakao Mihajlovu na ulasku u kazneni prostor, štoper gostiju ga je oborio i za sudiju Širokog nije bilo dileme - penal za Partizan i crveni karton za Mihajlova.

Najstrožu kaznu izveo je Uroš Đurđević, i to za udžbenike, neodbranjivo, pod prečku za velikih 4:0.

Posle toga, ritam utakmice je opao, trener Partizana Marko Nikolić je umesto Tavambe i Đurđevića na teren poslao mladog Jovanovića i iskousnog Đilasa.

Ipak, do kraja nije bilo većih prilika, izuzev one koju je propustio Everton, ali i Đilas u nadoknadi vremena, posle kornera.

U isto vreme, Javor Matis je u Ivanjici savladao Metalac sa 1:0, a Napredak je istim rezultatom kao gost bio bolji od Rada. Gol odluke u tom meču postigao je Vukanović u 72. minutu.