četvrtak 05.04.2018.
18:47

Aktuelni šampion spustio zavesu na ligaški deo sezone ubedljivim trijumfom nad Borcem. Prvenac Svetozara Markovića, vratio se Nebojša Kosović.

Beta/Branislav Božić/Ds

Fudbaleri Partizana otvorili su takmičenje u Super ligi Srbije ubedljivom pobedom nad Mačvom, a u istom maniru crno-beli su okončali ligaški deo domaćeg prvenstva.

Drugoplasirani tim domaćeg prvenstva savladao je Borac rezultatom 5:0 (2:0) i tako napravio odličnu uvertiru za 157. "večiti" derbi koji će 14. aprila biti odigran na stadionu "Rajko Mitić".

Partizan:
Jovičić - Cucin, N. R. Miletić, Marković, Urošević - Janković, Zdjelar, Pantić (od 69' Kosović), Đerlek (od 62' Tošić) - Tavamba (od 74' Ivanović), Ožegović;

Borac: Mišić, Obradović, Perišić, Dupovac, Marinković, Čađenović, Zoćević, Filipović (od 63' Kuveljić), Stamenić (od 78' Perić), Knežević, Mateus (od 71' Lukić).

Partizan je baš kao i na nekoliko prethodnih mečeva na vreme "otvorio protivnika" i nakon toga nije bilo nikakve dileme oko toga kako će utakmica biti završena.

Crno-beli su na poluvremenu imali dva gola prednosti, a moglo je da bude i mnogo ubedljivije da su udarci Armina Đerleka, Leandrea Tavambe i Saše Zdjelara bili nešto precizniji.

Vođstvo Partizanu doneo je Ognjen Ožegović nakon slobodnog udarca koji je Danilo Pantić izveo u 9. minutu. Napadač domaćeg tima postavio je nogu i skrenuo loptu u mrežu.

Na drugi gol Partizana čekalo se do 38. minuta. Svetozar Marković je bio najviši u skoku ali gol ide na dušu golmana Borca koji je očajno intervenisao i omogućio mladom štoperu da postigne takmičarski prvenac u crno-belom dresu.

Borac je svoju jedinu pravu priliku u prvom poluvremenu imao pri rezultatu 1:0 kada je Saša Filipović izbegao ofsajd zamku ali nije uspeo da savlada Marka Jovičića.

Drugo poluvreme bilo je još efikasnije. Partizan je posle sedam minuta igre iz opravdano dosuđenog penala stigao do trećeg gola. Ognjen Ožegović je bio precizan "sa kreča".

Deset minuta kasnije lopta posle kornera i odbitka stiže do Danila Pantića koji volej udarcem sa 20 metara pogađa mrežu Borca i uvećava prednost Partizana.

Na peti gol Partizana čekalo se deset minuta. U 73. minutu odbrana Borca bila je nemi posmatrač lepe akcije Ognjena Ožegovića i Leandrea Tavambe koju je golom završio Zoran Tošić.

Ognjen Ožegović je u 89. minutu propustio priliku da kompletira het-trik. Golman Borca sjajno je intervenisao i nogom odbranio udarac iz kaznenog prostora.

Treba reći da se danas posle višemesečne pauze na teren vratio i Nebojša Kosović koji je u igru ušao sa klupe i odigrao dvadesetak minuta u dobrom ritmu.