• 07. decembar 2017.

• 22:56

Istorijska godina za srpski fudbal - dva kluba imaćemo u ''evropskom proleću'', plus reprezentaciju na leto na Mundijalu... Nešto što nam je prošle godine u ovo vreme delovalo kao naučna fantastika!

Pre dve nedelje Partizan, a od večeras i Crvena zvezda!

Ekipa Vladana Milojevića je pred prepunim tribinama stadiona ''Rajko Mitić'' savladala nemački Keln sa 1:0 i tako na najlepši način krunisala fenomenalnu jesen!

Crveno-beli su ovom pobedom overili drugo mesto u Grupi H, iza Arsenala i takmičenje će nastaviti u šesnaestini finala, 15. i 22. februara!

Trener Milojević je iznenadio startnom postavom, s obzirom da su od prvog minuta bili na terenu i Jovičić i Donald i Krstičić, nedostajao je očekivani Milić i ova odluka Zvezdinog šefa struke se pokazala ispravnom.

Doduše, gosti iz Kelna su bili konkretniji u prvih petnaestak minuta meča, imali su blagu inicijativu, a prvu pravu priliku imali su u 15. minutu kada je Miloš Jojić bio u odličnoj prilici, ali je traljavo šutirao, pravo u golmana Milana Borjana.

Čekao se Zvezdin odgovor na drugoj strani i on je usledio već posle 22 minuta igre. Sjajna akcija crveno-belih, kreirali su je Kanga i Krstičić, potom je lopta došla do Rodića na levoj strani, ovaj je odlično centrirao za Srnića, koji sa desetek metara šalje loptu uz desnu stativu gola golmana Tima Horna - 1:0.

Eksplozija oduševljenja dogodila se na tribinama u tim trenucima, a istovremeno su stizale i dobre vesti iz Londona, gde je Arsenal poveo protiv BATE Borisova.

Do kraja prvog poluvremena, Keln je pripretio još par puta, opet preko zapaženog Miloša Jojića, ali nekadašnji vezista Partizana večeras nije bio precizan u završnici tih akcija.

Minimalnim vođstvom Zvezde ušlo se u drugo poluvreme, tokom kojeg nije bilo većih uzbuđenja. Gosti su imali dobru priliku preko Osaka, koji je šutirao tik pored gola, ali posle toga su crveno-beli smirili igru i uveli utakmicu u ritam koji njima odgovara.

Vreme je radilo za Zvezdu, a kako je meč odmicao gosti su postajali sve bezopasniji i veće neizvesnosti do kraja nije bilo.

U nadoknadi vremena Boaći je imao stopostotnu priliku za 2:0, bio je potpuno sam ispred nemačkog golmana, ali je šutirao pored gola.

Crveno-beli su se plasirali u narednu fazu takmičenja, i to potpuno zasluženo ne samo zbog večerašnje partije, nego i zbog svega što su prikazali od početka sezone.

Kraj meča, naravno, obeležio je i početak slavlja na koje su navijači Crvene zvezde čekali dve i po decenije!