Šerif nova "mušterija" Jagodine

• 14. februar 2013.

• 12:14

• Izvor: Sportske.net, fkjagodina.org.rs

Polufinalista Kupa Srbije nastavlja da niže trijumfe na pripremama u Antaliji. Četvrta pobeda iz šest mečeva upisana je protiv višestrukog šampiona Moldavije, ekipe Šerifa iz Tiraspola.

Šerif nova
Izabranici Sima Krunića ne planiraju da puste papučicu gasa iako se pripreme u Antaliji polako privode kraju.

Naprotiv, fudbaleri Jagodine izgledaju sve bolje i bolje na terenu kako se pripreme bliže završetku što su pokazali i na šestom pripremnom meču u Antaliji koji je igran protiv ekipe Šerifa iz Tiraspola.

Višestruki prvak Moldavije nije uspeo da zaustavi "Ćurane" koji su slavili minimalnim rezultatom 1:0 ali su tokom većeg dela meča kontrolisali igru i bili bolji rival na terenu.

Prvo poluvreme proteklo je bez mnogo šansi a veći posed i kontrolu igre imali su momci Sima Krunića. U 21. minutu pao je pobedonosni gol a strelac je bio Miloš Lepović koji je iskoristio nespretnu reakciju protivničke odbrane nakon jednog od prekida i zakucao loptu u mrežu.

Drugo poluvreme ponovo je proteklo u znaku Jagodinaca koji su diktirali tempo i bili bolja ekipa a Aleksandar Živanović propustio je najbolje prilike jer je u jednoj akciji pogodio stativu a potom odbijenu loptu poslao preko prečke.

Nakon trijumfa Simo Krunić je kazao da ga raduje što je forma ekipe na visokom nivou pred nastavak sezone u JSL.

"Raduje me da smo kompletan pripremni period odradili maksimalno ozbiljno. Šest utakmica sa jakim ekipama pokazalo je da imamo kvalitet i da nam je forma na visokom nivou pred nastavak našeg prvenstva. Bez obzira što su pripemne utakmice jedno, a zvanične nešto sasvim drugo za nas je ovo dobar pokazatelj" kazao je šef stručnog štaba Jagodine.

Posle ove pobede Jagodina u kontrolnim utakmicama u Antaliji ima učinak četiri trijumfa i dva nerešena ishoda. Efikasnost je bila na zapaženom nivou – osam golova je postignuto, dok je čvrsta odbrana Jagodine primila samo dva pogotka.