Sergej upisao debi, 'Partizanova škola' srušila Kinu

petak 10.11.2017.
14:29

Golovima bivših fudbalera Partizana Adema Ljajića i Aleksandra Mitrovića reprezentacija Srbije slavila je na gostovanju selekciji Kine u prvoj od dve kontrolne utakmice na azijskoj turneji.

Epa/Koča Sulejmanović

Prvi meč nakon overenog plasmana na Svetsko prvenstvo u Rusiji reprezentacija Srbije odigrala je protiv selekcije Kine u Gvangžuu i slavila rezultatom 2:0 (1:0).

Reprezentaciju Srbije sa klupe je predvodio Mladen Krstajić, a ostaće upisano da je svoj prvi nastup u dresu sa državnim grbom u pobedi nad Kinom upisao Sergej Milinković-Savić.

Srbija: Stojković (od 46' Rajković) - Rukavina, Ivanović (C) (od 73' Veljković), Tošić, Obradović - Sergej, Gudelj, Ljajić (od 83' Krstičić) - Tadić (od 85' Gaćinović), Mitrović (od 85' Prijović), Kostić (od 60' Živković);

Selektor reprezentacije Kine Marćelo Lipi odlučio je da visokim presingom napravi pritisak na odbranu našeg nacionalnog tima, tako da smo u uvodnim minutima utakmice videli jako agresivnu Kinu koja takvim pristupom ipak nije uspela da uradi ništa konkretno.

Samo deset minuta igre bilo je potrebno "Orlovima" da kreiraju prvu šansu koju Dušan Tadić nije uspeo da iskoristi iako mu je Kostić pripremio odličnu priliku.

Budnost golmana reprezentacije Kine potom su udarcima sa distance testirali Adem Ljajić i Sergej Milinković-Savić, a samo minut nakon pokušaja veziste Lacija pada i prvi gol na meču.

Filip Kostić je ubacio loptu u kazneni prostor gde je Dušan Tadić dva puta tukao ka golu ali je oba puta bio izblokiran, da bi na kraju lopta stigla do Adema Ljajića koji četvrtim golom u dresu sa državnim grbom dovodi "Orlove" u prednost.

Do odlaska na odmor Kina je pokušala da stigne do izjednačujućeg gola ali je i pored dosta opasnih napada u završnoj trećini terena izostala adekvatna prilika, a udarci sa distance nisu predstavljali problem za Stojkovića.

Četiri minuta pre odlaska na odmor Aleksandar Mitrović je glavom tugao sa samo pet metara ali je golman reprezentacije Kine bio na visini zadatka i zaustavio udarac napadača "Orlova".

Drugo poluvreme donelo je mnogo više prilika pred oba gola, a počelo je udarcem Aleksandra Mitrovića koji iz dobre situacije ne uspeva da pogodi.

Usledio je period igre kada je Kina napravila tri kolosalne šanse i samo zahvaljujući Predragu Rajkoviću domaći nisu stigli do izjednačenja.

Kazna za promašaje stigla je vrlo brzo i to posle akcije u kojoj su učestvovali bivši fudbaleri Partizana Andrija Živković i Aleksandar Mitrović. Prvotimac Benfike asistirao je Mitroviću, a ovaj glavom zakucao loptu u mrežu za vođstvo Srbije od 2:0.

Završnica je donela još nekoliko prilika na obe strane, a domaći su najbolju imali posle prekida u 90. minutu kada je Predrag Rajković bio oprezan i sačuvao mrežu uprkos nezgodnom udarcu u bliži ugao.

Andrija Živković je pokušao u sudijskoj nadoknadi i malo je falilo da pogodi tako da će na kraju morati da se zadovolji asistencijom koju je upisao kod drugog gola u 69. minutu.

Reprezentacija Srbije narednu utakmicu igra već za četiri dana protiv još jedne selekcije iz Azije. Meč Južna Koreja - Srbija biće odigran u Busanu od 12 časova po srednjeevropskom vremenu.