Sećate li se kad je Zvezda na penale osvojila trofej protiv Partizana?

• 15. maj 2014.

• 00:03

Najavljeno ovogodišnje šampionsko slavlje, koje je trebalo da bude održano 15. maja na Marakani, odloženo je zbog loših vremenskih uslova, ali ovog datuma se makar oni nešto stariji navijači Crvene zvezde vrlo rado sećaju...

Za one koji se ne sećaju, podsetićemo da je 15. maja 1993. godine na Marakani odigrana revanš utakmica finala Kupa Srbije, a da je na kraju, posle boljeg izvođenja penala slavila Crvena zvezda i osvojila trofej.

Te sezone Partizan je imao najkvalitetniju ekipu, koja je, predvođena Mijatovićem, Jokanovićem, Zahovićem i ostalim asovima bila dominantna u domaćem prvenstvu u ubedljivo osvojila titulu.

Svi su očekivali i duplu krunu crno-belih, pogotovo posle trijumfa u prvoj utakmici finala sa 1-0 u Humskoj, kada je Zlatko Zahović postigao pobedonosni gol.

A onda je usledio revanš na Marakani. Partizan potpuno neprepoznatljiv, odigrao je znatno ispod svog nivoa, što Zvezda koristi i pogotkom Anta Drobnjaka u 50. minutu uspeva da anulira prednost crno-belih iz prvog meča.

Ostalo je 1:0 za Zvezdu do kraja, iako je strelac jedinog gola isključen u 79. minutu, pa je odluka o pobedniku Kupa morala da bude doneta posle penal serije.

A ona je tekla ovako:

0:1 Jokanović, 1:1 Ivić, 1:2 Krčmarević, 2:2 Vidaković, Mijatović -, 3:2 Vasilijević, 3:3 Gudelj, 4:3 Stojkovski, 4:4 Milošević, 5:4 Simeunović - rezervni golman Crvene zvezde postigao je odlučujući gol sa bele tačke, doneo trofej Zvezdi i veliko slavlje njenim navijačima na Marakani!