Sećanje na 67. večiti derbi - Maestro Moca Vukotić!

• 07. decembar 2014.

• 12:17

U vreme kada legendarni Momčilo Moca Vukotić, sa još nekolicinom bivših Partizanovih asova, mora štrajkom da se bori za bolji status omladinske škole crno-belih na čijem je čelu, prilika je da se danas podsetimo njegovih nekadašnjih fudbalskih majstorija iz igračkih dana.

Naime, na današnji dan, pre tačno 34 godine, odigran je 67. prvenstveni ''večiti derbi'', u kome je Partizan ubedljivo savladao Crvenu zvezdu sa 3-1, a značajan doprinos tom trijumfu je dao upravo pomenuti Momčilo Moca Vukotić.

Trijumf Partizana u ovom derbiju najavio je legendarni Nikica Klinčarski, koji je u 21. minutu meča doveo Partizan u vođstvo.

Crno-beli su u drugo poluvreme ušli sa tim golom prednosti, da bi posle šest minuta igre u nastavku, sadašnji pomoćni trener Partizana Zvonko Varga duplirao prednost crno-belih - 2:0.

Zvezda nije imala odgovor na ovom meču, a sve dileme oko pobednika rešio je Moca Vukotić u 88. minutu, kada je umakao svojim čuvarima, a onda ''izlomio'' golmana Ljukovčana i majstorski poslao loštu u mrežu - 3:0.

Taj Vukotićev gol možete videti u prilogu, a poraz Zvezde je u samom finišu ublažio Srebrenko Repčić, za konačnih 3:1.

Ipak, ta sezona nije bila uspešna za Partizan, završili su je tek na osmom mestu, dok je Zvezda osvojila titulu, ispred splitskog Hajduka i niškog Radničkog.

Partizan: Zalad, Mašić, Babić, Živković, Stojković, Kaličanin, Trifunović, Klinčarski (Prekazi), Vukotić, Ješić, Varga (Smajić). Trener: Toma Kaloperović.

C. zvezda: Ljukovčan, Jelikić (Janković), Krmpotić, B. Đurovski (Jovin), Rajković, Jurišić, Šestić, Blagojević, Borovnica, Janjanin, Repčić. Trener: Branko Stanković.