Šampion ne može bez publike, Voša zasluženo slavila u Beogradu!

subota 07.05.2016.
18:52

Vojvodina je danas uspela da savlada oslabljenu Crvenu zvezdu koja je igrala bez nekoliko standardnih prvotimaca, na kraju je bilo 1:3. Drugi uzastopni poraz Zvezde na stadionu "Rajko Mitić".

Beta/DraganGojić/Ds

Ekipa Nenada Lalatovića je danas došla da uzme tri boda u Beograd, a u toj nameri je u potpunosti uspela pošto je slavila protiv novog šampiona Srbije sa 1:3.

Rivali su bili ravnopravni na samom početku, sve do prilike za Orlandića koji nije dobro zahvatio loptu. Na drugoj strani velika šansa za Melega koji nije uspeo da savlada Supića u situaciji 1 na 1. Ipak, samo par minuta kasnije, u 20. Vojvodina je došla do prednosti.

Sjajno je Siniša Babić uposlio Nikolu Trujića koji obilazi Supića i šalje loptu u mrežu za 1:0.

Zvezda se teško oporavljala od ovog gola, rezervisti Miodraga Božovića su teško dolazili do daha, kao i do prilike da nešto više urade pred golom Kordića koji je danas bio siguran.

Pretio je Plavšić, zatim je i nakon greške Rosića veliku priliku ponovo propustio Orlandić, da bi pred sam kraj prvog poluvremena, u 45. minutu, Crvena zvezda konačno uspela da postigne pogodak i to na sjajan način.

Učinio je to Marko Grujić, prvo je oduzeo loptu protivnićkom igraču, zatim je kroz noge proturio Jovančiću, da bi sjajnim udarcem savladao Kordića za 1:1.

Ovim rezultatom se završilo prvo poluvreme, a u drugom još bolja Vojvodina koja sasvim zasluženo stiže do drugog gola.

Malbašić je prevario Edsona, najslabiju kariku ove sezone u Zvezdi, uposlio je Trujića kome nije bilo teško da savlada golmana Supića, 1:2.

U 68. minutu sve je bilo rešeno, Edson je uputio kriminalan pas ka Stojanoviću, presekao je to Babić, uposlio Paločevića koji stavlja tačku na ovu utakmicu.

Do samog kraja nije se desilo ništa zanimljivo osim što je Miodrag Božović odmah nakon gola Paločevića dobio isključenje od strane sudije Đokića jer je uputio par veoma oštrih reči ka njemu.