Sa "Karađorđa" grme - "Dokle da nas kradete!?"

• 10. april 2015.

• 17:37

Čelnici fudbalskog kluba Vojvodina ogorčeni su na sudijsku petorku koja je u četvrtak delila pravdu na "Karađorđu". Posle poraza od Napretka iz Novog Sada tvrde da je suđenje bilo kriminalno.

Sa
Superligaš iz Novog Sada doživeo je u četvrtak poraz na domaćem terenu u okviru 22. kola domaćeg šampionata a manje od 24 časa nakon duela sa Napretkom oglasio se predsednik Vojvodine.

Zoran Šćepanović trudio se da ne bude grub i da biranim rečima javnosti predoči to da je Vojvodina "debelo oštećena" u duelu sa Napretkom ali mu to baš i nije pošlo za rukom.

"Suđenje je bilo kriminalno, prava antipropaganda srpskog fudbala. Pitam se kome smeta Vojvodina. Ovo je sramota zbog dece koja igraju fudbal i publike koja dolazi na stadion" počeo je svoje izlaganje Šćepanović.

Novosađani se žale na neujednačen kriterijum, na poništen gol za koji smatraju da je regularan, ali i na činjenicu da je tokom drugog poluvremena bilo svega 25 minuta efektivne igre.

"Moram da postavim pitanje – Dokle više? Mi ćutimo, ne podnosimo prijave, a i dalje traje krađa uperena protiv Vojvodine" dodao je Šćepanović.

Vojvodina je poražena rezultatom 0:1 a jedini gol na utakmici bio je delo Marka Gobeljića u 39. minutu utakmice.

Glavni sudija na utakmici 22. kola JSL između Vojvodine i Napretka bio je Srđan Jovanović iz Beograda koji se nalazi u "Razvojnoj grupi" arbitara, trećoj po kvalitetu.