• Autor: Filip Mitrović

• 22. februar 2012.

• 19:29

• Izvor: Sportske.net, ofkbeograd.co.rs

Fudbaleri OFK beograda savladali su moskovski Dinamo rezlultatom 2:0 na poslednjoj proveri na pripremama u Antaliji.

Ekipa sa Karaburme igrala je danas na stadionu "SC Kornelija Dajmond" u Antaliji protiv Dinama iz Moskve i slavila sa 2:0.

"Romantičari" su krenuli u sastavu: Lukač, Petković, Vasiljević, Kecojević, Rodić, Nikolić, Sindjić, Simić, Mijić, Osmanagić, Purović.

Početak utakmice protekao je u odmaravanju snaga, bez većih prilika, igralo se uglavnom na sredini terena.

Prvo uzbuđenje desilo se u 15. minutu, kada je Purović oboren u protivnićkom šesnaestercu, ali se sudija nije oglasio. Purović je zbog protesta dobio žuti karton.

U 40. minutu Nemanja NIkolić uputio je projektil volej udarcem sa oko 25 metara, ali lopta odlazi preko gola.

U sledećem napadu OFK Beograd stiže do vođstva. Strelac je bio Simić, na asistenciju Purovića.

Na početku drugog dela igre Aleksić je duplirao prednost, posle akcije sa Popovićem.

Posle ovog gola "Romantičari" su se usredsredili na defanzivu i pretili iz kontranapada.

Dinamo je stvorio izgledne prilike preko Smolova i Džudžaka, ali je rezultat ostao nepromenjen do kraja.

Ekipa u Beograd stiže u nedelju 26. februara, a prvo kolo u prolećnom delu sezone gostuje u Kuli 03. marta.