Rezultat bolji od igre - Partizan sa dva penala do tri boda!

nedelja 15.10.2017.
16:55

Šampion Srbije upisao je osmu pobedu u domaćem prvenstvu ali je rezultat meča u Surdulici jedino čime navijači mogu da budu zadovoljni.

partizan.rs/Miroslav Todorović

Generalnu probu pred utakmicu jeseni fudbaleri Partizana imali su u Surdulici gde ih je u okviru 13. kola Super lige Srbije ugostila ekipa Radnika.

Partizan je slavio rezultatom 2:0 (1:0) i tako upisao osmu pobedu u prvenstvu, ali se rezultat današnje utakmice može posmatrati kao jedina pozitivna stvar za aktuelnog šampiona Srbije.

Radnik je pružio dobar otpor crno-belima, stvarao dobre prilike iz kojih je mogao da ugrozi Stojkovićev gol, a gosti su do tri boda stigli golovima koje su Sejduba Suma i postigli iz penala u 18. i 90. minutu.

Radnik: Čančarević, Mladenović, Ivanović, Gojković (od 76' Žakula), Tanasin, Pantelić, Pejčić, Mićić (od 83' Mijić), Radović, Kjeremeh, Purović (od 14' Marković);

Partizan: Stojković, Vulićević, Nemanja R. Miletić, Mitrović, Nemanja G. Miletić, Everton, Jevtović, Đuričković (od 62' Tošić), Suma (od 77' Ilić), Pantić, Tavamba (od 88' Ožegović);

Pre samog početka meča u Surdulici imali smo uvertiru na centru terena gde je golman Vladimir Stojković zbunio glavnog arbitra Lukića pa su gledaoci kraj malih ekrana imali čemu da se nasmeju.

Prvo poluvreme nije bilo preterano sadržajno, više pažnje privukli su prekidi i sudijske odluke nego sama igra jer se ispostavilo da je samo jedan udarac obe ekipe išao u okvir gola!

Već nakon dva minuta Sejduba Suma je neopreznim startom povredio bivšeg napadača Crvene zvezde Milana Purovića koji je pokušao da ostane na terenu ali je posle desetak minuta ipak morao da bude zamenjen.

Upravo se Milan Purović našao u dve dobre prilike u petom minutu ali je u prvom pokušaju zakasnio da loptu zahvati glavom, dok je tridesetak sekundi kasnije levom nogom loše šutirao pored okvira gola.

Radnik je nakon uvodnog pritiska prepustio inicijativu Partizanu ali crno-beli nisu uspeli da izgrade igru kakva se očekuje od ekipe koja nastupa u Ligi Evrope. Vodeći gol Partizan je postigao iz opravdano dosuđenog kaznenog udarca.

Sejduba Suma je pokušao da proigra Leandrea Tavambu, lopta je rikošetirala u šesnaestercu i na kraju završila kod Kamerunca koji je zatim oboren sa leđa.

Reprezentativac Gvineje preuzeo je odgovornost i pogodio mrežu Ognjena Čančarevića čime je doneo prednost gostima iz Beograda.

Do odlaska na odmor videli smo još jedan pokušaj crno-belih preko levog beka Nemanje Miletića ali je u toj situaciji Čančarević bio na visini zadatka pa je rezultat ostao nepromenjen.

U završnici prvog dela igre sudija Lukić posle male zadrške pokazuje žuti karton Frensisu Kjeremehu nakon čega burno reaguje trener domaćih Simo Krunić zbog čega je morao na tribine.

Samo u prvih deset minuta drugog dela videli smo više uzbuđenja nego za čitavo prvo poluvreme, a prvo je usledilo nedugo nakon što je Radnik krenuo sa centra.

Posle kornera za domaće kiksirao je Vladimir Stojković pa je lopta završila u mreži, ali je sudija Lazar Lukić poništio gol i pokazao da je golman Partizana fauliran.

Spornu situaciju pogledajte OVDE!

Usledio je period igre kada je Radnik stezao obruč oko gola Partizana, domaćin je imao nekoliko prekida posle kojih su izabranici Miroslava Đukića panično izbacivali loptu iz šesnaesterca, a onda je usledila i prva prilika za goste.

Golman Radnika je posle povratne lopte predugo čekao pa je Sejduba Suma uspeo da ga izblokira prilikom ispucavanja i da oduzetu loptu uputi ka golu. Stativa se u tom 56. minutu ukazala kao saveznik domaćih.

Usledio je period utakmice kada je sudija Lazar Lukić žutim kartonima smirivao situaciju na terenu, a onda je Nikola Radović došao u priliku da u 66. minutu donese Radniku izjednačenje. Radović je zakasnio na upotrebljiv centaršut sa desne strane pa Vladimir Stojković na kraju nije morao da interveniše iako se suočavao sa potencijalnim problemom.

Pola časa pre kraja meča u igru je ušao i Zoran Tošić koji je tako upisao prvi nastup za Partizan posle tronedeljne pauze zbog povrede mišića lista. "Bambi" je deset minuta nakon ulaska na teren iznudio prekršaj u opasnoj zoni, a potom izveo slobodan udarac ali je loptu poslao pored gola.

Crno-beli su pobedu u Surdulici overili novim pogotkom iz jedanaesterca. Samo nekoliko sekundi nakon što je ušao u igru Ognjen Ožegović je iznudio penal, a siguran izvođač najstrože kazne bio je Zoran Tošić.

Partizan je pobedom u Surdulici preuzeo drugo mesto na tabeli sa 27 bodova, što je četiri boda manje od vodeće Crvene zvezde.

Partizan će već u četvrtak odigrati naredni takmičarski meč. Crno-bele čeka gostovanje Skenderbegu u Elbasanu u okviru 3. kola grupne faze Lige Evrope. Radnik sledeći meč igra narednog vikenda protiv Javor Matisa u Ivanjici.