Repriza sa Malte - Dobro je samo što Zvezda ide dalje!

• 19. jul 2016.

• 22:24

Šampion Srbije plasirao se u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona nakon još jednog trijumfa nad Valetom, ali navijači Crvene zvezde imaju dosta razloga za zebnju pred dvomeč sa Ludogorecom.

Fudbaleri Crvene zvezde upisali su još jedan trijumf nad Valetom 2:1 (1:1) i sa ukupnim rezultatom 4:2 obezbedili plasman u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona gde će za rivala imati bugarski Ludogorec.

Golove pogledajte OVDE!

Crvena zvezda - Kahriman, Cvetković, Rendulić, Fibel, Ibanjez, Donald, Le Talek, Mouče (od 65' Srnić), Kanga (od 86' Ruiz), Katai, Hugo Vieira (od 71' Sikimić)

Valeta
- Bartolo, Karuana, Azopardi (od 79' Jume), Borg, Žil, Mifsud, Brifa (od 93' Kremona), Pani, Agire, Žonatan, Romeu (od 72' Malano)

Šampion Srbije ušao je u revanš susret sa Valetom uz dve promene u startnoj postavi koje su imale za cilj čvrstiju igru u odbrani i nešto veću ubojitost u napadu, ali je na startu meča izostalo i jedno i drugo.

Prvu priliku na utakmici imao je domaćin posle prekida i udarca Tomasa Fibela ali su fudbaleri Valete ponovo prvi stigli do prednosti.

Gosti sa Malte su baš kao i pre sedam dana prvi stigli do gola i to nakon očajne rekacije Zvezdinih štopera posle kornera koji je Valeta imala u 11. minutu igre.

Francuz Tomas Fibel bio je statičan a zakasnio je i Zoran Rendulić pa je kapiten Valete Džonatan Koruana iskoristio šansu i glavom smestio loptu iza leđa nemoćnog Damira Kahrimana.

Bio je to pravi šok za fudbalere Crvene zvezde koji su u minutima nakon primljenog gola napravili još nekoliko ozbiljnih greškaka kakve bi kvalitetne ekipe sigurno kaznile ali Maltežani nisu iskoristili poklone koje im je ponudio šampion Srbije.

Najbolju priliku da stignu do dva gola prednosti gosti su imali posle još jedne loše postavke odbrane Crvene zvezde kada je Brazilac Žonatan dobio loptu u prostor i sam izašao ispred Kahrimana ali je šutirao pored gola.

Tek nakon prvog dela igre u prvom poluvremenu Crvena zvezda je počela da igra nešto bolje i da stvara šanse, a prvu je propustio Portugalac Hugo Vieira koji je posle protivničke greške na sredini terena pokušao sa 20 metara i za malo bio neprecizan.

Na isteku pola časa igre Crvena zvezda stiže do izjednačenja i to nakon sjajnog udarca Mičela Donalda koji je loptu sa leve strane povukao ka sredini terena a potom raspalio i pogodio protivničku mrežu.

Mogao je Zvezdin napadač Hugo Vieira da postigne jako atraktivan gol samo dva minuta nakon pogotka Donalda ali je lopta posle udarca "štiklom" završila na vrhovima prstiju golmana Bartola.

Do odlaska na odmor šut je oprobao i Luis Ibanjez ali je bio neprecizan pa se na pauzu otišlo sa rezultatom 1:1 ali je Zvezda imala gol viška iz prvog susreta.

Micel Donald

Ništa bolje Zvezda nije zaigrala ni na početku drugog poluvremena i može se reći da je Valeta bila bolji rival premda je svoje šanse čekala iz kontranapada.

Jalovi pokušaji domaćih na proivničkoj polovini i sijaset nepreciznih pasova u završnoj trećini terena davali su prostor Valeti za kontranapade pa su gosti u 57. i 68. minutu imali dve odlične prilike za gol.

Najpre je veteran Mifsud iskoristio lošu intervenciju Fibela i Rendulića ali je Damir Kahriman uspeo da izvadi kestenje iz vatre, da bi potom Žonatan izigrao čitavu odbranu Crvene zvezde ali je šutirao pored desne stative nemoćnog Kahrimana.

Crveno-beli su najbolju priliku pre drugog pogotka imali na isteku sat vremena igre a posle slobodnog udarca Aleksandra Kataija koji je pogodio stativu da bi na odbijenu loptu natrčao Hugo Vieira koji levom nogom tuče u spoljni deo mreže.

Sve nedoumice oko toga ko će u treće kolo kvalifikacija rešene su u 76. minutu kada rezervista Slavoljub Srnić spaja Aleksandra Kataija sa golom a kapiten smešta loptu u malu mrežu nemoćnog golmana Valete.

Bilo je već tada jasno da je Crvena zvezda obezbedila plasman u treće kolo kvalifikacija ali smo do kraja utakmice videli još nekoliko zabrinjavajućih situacija pred golom Crvene zvezde.

Golman Damir Kahriman je u završnici utakmice skinuo zicer Mifsudu a odbranio je još dva udarca sa distance čime je izrastao u jednog od najboljih pojedinaca na meču ali to svakako ne može da raduje navijače Crvene zvezde.

Izabranici Miodraga Božovića večeras su prikazali jako bledu partiju i pobeda nikako ne sme da zavara nikoga u klubu jer će za dvomeč sa Ludogorecom ekipa morati da bude na mnogo većem nivou ukoliko želi da bude konkurentna.

Prva utakmica trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona između Ludogoreca i Crvene zvezde na programu je 26. ili 27. jula.