Remi Zvezde, na terenu Petković i Jovović!

• 21. april 2015.

• 19:50

• Izvor: Sportske.net, crvenazvezdafk.com

Šampion Srbije odigrao je u utorak prijateljsku utakmicu protiv srpskoligaša sa Novog Beograda a duel sa IMT-om bio je prilika da se posle šest meseci pauze na teren vrati desni bek Marko Petković.

Nedelja u kojoj fudbaleri Crvene zvezde igraju najvažniju utakmicu sezone počela je remijem kombinovanog tima šampiona Srbije sa srpskoligašem IMT-om.

IMT je bio gost Crvene zvezde na pomoćnom terenu stadiona "Rajko Mitić" a kontrolna utakmica završena je remijem rezultatom 2:2 (0:1).

Utakmicu je obeležio povratak Marka Petkovića koji je više od šest meseci posle povrede ligamenata zaigrao za Crvenu zvezdu sa kapitenskom trakom na ruci, ali i debitantski nastup Vladimira Jovovića koji je stigao iz Sutjeske.

Kombinovani sastav Crvene zvezde imao je problema sa kvalitetnim rivalom koji je prvi stigao do prednosti udarcem Savićevića iz slobodnog udarca u 35. minutu utakmice.

Crveno-beli su zaigrali znatno agilnije u drugom delu utakmice pa su do potpunog preokreta stigli za svega dva minuta igre u periodu od 72. do 73. minuta susreta. Nenad Gavrić i Vukan Savićević režirali su preokret ali je Zvezda uspela da sačuva prednost svega tri minuta.

Lošu intervenciju odbrane Crvene zvezde iskoristio je Jeremić koji je sam izašao pred Damira Kahrimana i uspeo da ga savlada za konačnih 2:2.

Crvena zvezda: Kahriman, Petković, Lazić, Mbođ, Đorđević, Grujić, Ristić, Bosančić, Avramovski, Gavrić, Savićević

Igrali su još: Cvetković, Jovović, Stupić i Orlandić.