Remi odneo i poslednju nadu za Mondijal!

• 06. septembar 2013.

• 22:49

Pred tridesetak hiljada gledalaca na Marakani, reprezentacija Srbije nije uspela da savlada Hrvatsku i pored znatno bolje igre u većem delu meča. Hrvati poveli golom Mandžukića iz svoje jedine prave prilike na utakmici, izjednačio Mitrović. Obe selekcije meč završile sa po desetoricom. Isključeni Matić, a onda i Šimunić posle pogibeljnog starta nad Sulejmanijem.

''Orlovi'' ostavili odličan utisak u većem delu meča protiv Hrvatske, ali na kraju uspeli da izbore samo remi - 1:1, kojim su izgubili i teoretske šanse za plasman na Mondijal.

Reprezentacija Srbije je odlično ušla u meč, nametnula je svoj ritam igre i naterala goste da razmišljaju uglavnom o odbrani, iako je Štimac izveo tim sa trojicom napadača - Eduardom, Olićem i Mandžukićem.

Prvo veliko uzbuđenje u kaznenom prostoru Hrvatske viđeno je već posle tri minuta igre. Lazar Marković je u svom stilu, kao vihor krenuo ka golu gostiju, na ulasku u šesnaesterac Šimunić ga je oborio, međutim sudija Feliks Brih pokazuje samo da se igra nastavi! Nema penala za ''Orlove''!

Ali napadi Srbije se nastavljaju i nove prilike! Igrao se šesti minut, Tošić je odlično izveo korner, Đuričić preskočio loptu koja je došla do usamljenog Mitrovića, koji sa pet metara pogađa stativu!

Uz veliku podršku sa tribina, ređali su se ataci ''Orlova'' ka golu Pletikose, ali umesto golova i promašaji! Tošić je u 16. minutu iskosa sa desne strane imao odličnu priliku, ali je šutirao pored gola.

Nešto kasnije i Nastasić je neprecizan posle kornera, kao i Bane Ivanović, koji je pokušao sa dvadesetak metara.

Kako se bližio kraj prvog poluvremena, jenjavali su ataci Srbije, pa se na odmor otišlo rezultatom 0:0!

Početak drugog poluvremena proticao je u mirnoj igri bez prilika, ali to je bilo samo zatišje pred pravu buru na terenu.

Sve je počelo akcijom Hrvatske iz 54. minuta, kada je posle grešaka našeg tima, Srna uposlio Mandžukića, napadač Bajerna u kontranapadu pobegao Subotiću i savladao Stojkovića!

Hrvatska, dakle, iz prve prave prilike na utakmici dolazi u vođstvo - 0:1!

Dugo je trebalo našima da se oporave od ovog šoka, ali Mihajlovićeve izmene u nastavku su donele rezultat.

U 64. minutu slobodan udarac sa desne strane sjajno izvodi Sulejmani, koji je koji mkinut ranije zamenio Tošića, Mitrović je najviši u skoku i mreža gola Hrvatske se konačno zatresla - 1:1! Debitantski gol Mitrovića za A reprezentaciju Srbije!

mitrovic srbija

Međutim, naredni minuti donose nove probleme ''Orlovima''. Nemanja Matić je za kratko vreme dobio dva žuta kartona i Srbija od 74. minuta nastavlja sa desetoricom igrača na terenu.

Pokušao je Štimac izmenama onda da pojača napad, ali u 80. minutu greška gostiju na našoj polovini, Sulejmani dolazi do lopte pre Šimunića, ali ga ovaj pregrubim, beskrupuloznim startom zaustavlja u kontranapadu!

Direktan crveni karton za Šimunića, ali Sulejmani do kraja meča oseća posledice povrede.

Ipak, u 83. minutu još jednom je uspeo da centrira ka Mitroviću, koji ponovo šutira udarcem glavom, ali ovog puta je Pletikosa sačuvao svoju mrežu.

Ostalo je 1:1, Srbije nije uspela da se revanšira Hrvatima za poraz u Zagrebu i tako izgubila i teoretske šanse za plasman u baraž.

Srbija: Stojković, Ivanović, Nastasić, Subotić, Kolarov, Matić, Fejsa, Tošić (Sulejmani od 57.), Đuričić (Tadić od 57.), Marković (Petrović od 79.), Mitrović.

Hrvatska: Pletikosa, Srna, Šimunić, Ćorluka, Lovren, Vukojević, Modrić, Rakitić (Jelavić od 75.), Olić (Perišić od 57.), Mandžukić i Eduardo (Kovačić od 63.).