Razočarala i omladinska selekcija

• 24. mart 2013.

• 17:15

• Izvor: Sportske.net, fss.rs

Vikend na izmaku doneo je poraze svim reprezentativnim selekcijama Srbije koje su izašle na teren. Nakon poraza "Orlova" i "Orlića" i omladinska reprezentacija poražena je u prijateljskoj utakmici u Belgiji.

Serija loših rezultata naših reprezentativnih selekcija počela je u petak kada je seniorski tim poražen na "Maksimiru" i izgubio nade da može do plasmana na SP u Brazilu.

Ništa bolje nisu prošli ni "Orlići" koji su kao gost poraženi u Holandiji rezultatom 2:1 a zavesu na neuspehe srpskog fudbala spustili su omladinci u Belgiji.

Izabranici Ljubinka Drulovića i Dejana Govedarice igrali su u De Kempenu prvi od dva prijateljska meča sa Belgijom a rezultat prve utakmice bio je 3:1 za domaću selekciju.

Prva dva pogotka pala su u prvom poluvremenu, oba iz jedanaesterca. Vođstvo Belgiji doneo je Oriđi u 35. minutu da bi Vukan Savićević izjednačio u poslednjim trenucima prvog poluvremena.

Strelac vodećeg gola za Belgiju postigao je i drugi gol za "Crvene Đavole" u 74. minutu a Limbombe je šest minuta pre kraja postavio konačnih 3:1.

Prvi deo meča obeležila je odlična igra naših reprezentativaca koji do dvadesetog minuta nisu dozvolili rivalu da uputi šut ka golu. Belgija je uprkos tome do prednosti došla nakon što je Filipović oborio Limbombea u šesnaestercu a Oriđi je bio siguran sa bele tačke.

Srbija je uzvratila preko Savićevića u 45. minutu no novi peh za naše dogodio se u 67. minutu kada je Filipović poslat na tuširanje.

I pored vođstva Belgije imali smo prilike da poravnamo rezultat u 83. minutu ali je Stojanovićev udarac odbranio golman domaćih i tako omogućio svom timu da ostane u vođstvu i da nakon kontranapada minut kasnije dođe do ubedljivog trijumfa.

Priliku za revanš Srbija će imati u Merhutu u ponedeljak od 19 časova.