Rapsodija Radničkog - Nišlije preskočile Partizan!

• 17. oktobar 2015.

• 16:57

Fudbaleri Radničkog iz Niša savladali su Vojvodinu u drugoj utakmici 14. kola domaće Superlige čime su nastavili svoj uspon ka samom vrhu tabele.

Nakon trijumfa koji su ostvarili nad Spartakom na "Čairu" fudbaleri Radničkog iz Niša ponovo su bili bolji protiv kluba iz Vojvodine.

U drugom meču 14. kola Superlige Srbije Radnički je slavio na "Karađorđu" rezultatom 2:0 (0:0) i time nastavio pohod ka samom vrhu tabele.

Bolju igru u duelu sa Vojvodinom Nišlije su materijalizovale u poslednjih dvadeset minuta golovima Saše Marjanovića i Petra Đuričkovića.

Vodeći pogodak za Radnički postigao je Saša Marjanović u 71. minutu susreta a tek nakon što pogledate video izveštaj sa "Karađorđa" shvatićete kakvo je remek delo izveo prvotimac "Reala sa Nišave".

Tačku na trijumf Radničkog stavio je Petar Đuričković dva minuta pre kraja regulranog toka susreta udarcem sa bele tačke. Penal je skrivio doskorašnji član Radničkog Lazar Rosić a siguran egzekutor sa penala bio je Đuričković.

Nakon današnjeg trijumfa u Novom Sadu Radnički je preuzeo četvrtu poziciju na tabeli od Partizana koji ima bod manje i meč manje od ekipe Milana Rastavca.