Rapidu pomoć sudija, Voša pala u devedesetom!

• Autor: Boris Jovanović

• 10. avgust 2012.

• 06:56

Isključenje Pavlovića, penal za Rapid u samom finišu i onda još jedan gol kada je Supić napustio mrežu, 2:0 za Bečlije i velika senka na pobedu. Vojvodina se oprostila...

Još jedan uzbudljiv meč odigrali su Vojvodina i Rapid, ali srpski predstavnik je u finišu poklekao posle dve sudijske odluke koje su išle u korist domaćih.

Najpre isključenje Pavlovića, a onda i penal za Bečlije u 90. minutu, koji je Alar pretvorio u presudnih 1:0. Do kraja, domaći kažnjavaju i Supićevo napuštanje gola za konačnih 2:0.

Prema očekivanju, Bečlije su od samog starta kreenule ofanzivno, pokušavajhući što pre da stignu do gola, koji bi stvari u ovom dvomeču okrenuo u njihovu korist.

Pretili su fudbaleri Rapida po bokovima, uglavnom preko Dražana i Hofmana, koji su pokušavali da stvore priliku isturenom Bojdu.

Gosti iz Novog Sada su posle 15 minuta uspeli donekle da se oslobode pritiska, ali izuzev jednog pokušaja Poletanovića, nisu uspeli da ozbiljnije ugroze protivnički gol.

Odbrana Vojvodine predvođena Trajkovićem i Đurićem delovala je sigurno i na poluvreme se otišlo sa početnih 0:0.

ličnu sliku gledali smo i u nastavku. Bojd je bio najveća pretnja golu Supića, ali vreme je prolazilo, a domaći svoju inicijativu nisu uspevali da krunišu.

Fudbaleri Vojvodine igrali su maksimalno borbeno,ali u 83. minutu takav pristup koštao je isključenja Pavlovića u 84. minutu!

Trener Zagorčić reagovao je uvođenjem još jednog štopera Jokića umesto Seržinja Grina. Voša u finiš ulazi sa igračem manje, protesti nisu vredeli, sudija je bio neumoljiv.

Usledio je još jači pritisak domaćih, kojima sudija u 90. minutu poklanja penal! Novi protesti, isključenje i trenera Vojvodine, ali nije vredelo.

Alar je precizan sa bele tačke i donosi erupciju oduševljenja svojim navijačima - 1:0.

Na kraju još i 2:0, pošto je i golman Supić napustio gol u pokušaju da pomogne u ofanzivi. Strelac je bio Bojd...

Rapid: Kenigshofer, Zonlajtner, Kacer, Žerson, Hajkinen, Hofman, Drazan, Prager, Bojd, Trimel, Burgštaler.

Vojvodina: Supić, Poletanović, Vulićević, Đurić, trajković, Pavlović, Grin, Moreira, Stevanović, Ađuru, Umaru.