Ranković "častio" Zvezdu sa tri boda

• 25. novembar 2012.

• 15:01

Derbi meč 14. kola Jelen Superlige pripao je fudbalerima Crvene zvezde koji su pet minuta pre kraja meča napravili preokret i slavili sa 1:2 u Užicu!

Prvo poluvreme počelo je ozbiljnom prilikom fudbalera Crvene zvezde kada je Ognjen Mudrinski već nakon dva minuta igre pogodio prečku nakon Milijaševog kornera sa leve strane.

Sloboda je uzvratila preko Ranđelovića i Beljića ali su te prilike bile daleko bezopasnije od one koju je imao Mudrinski. Postigla je Sloboda pogodak u 14. minutu ali je on poništen zbog igranja rukom Predraga Ranđelovića.

Od tog trenutka rasplamsala se borba na čitavom terenu pa je viđeno mnogo prekida zbog prekršaja koji su u određenoj meri pokvarili užitak publike.

U 26. minutu odbrana Crvene zvezde odreagovala je panično nakon jedne dubinske lopte a dve intervencije Uroša Spajića nisu bile dovoljne da se spreči centaršut sa leve strane koji je iskoristio Dario Purić i doveo Slobodu u vođstvo od 1:0.

Od tog trenutka Crvena zvezda je krenula agresivnije ka golu domaćina. Često "seckanje" igre zbog prekršaja više je pogodovalo domaćinu koji je u dva navrata mogao da izgubi prednost.

U 37. i 40. minutu Milijaš je dobro izvedenim kornerima zapretio odbrani Slobode koja je ostala na visini zadatka.

Završnicu prvog poluvremena obeležila je kardinalna greška golmana Slobode koga je lopta preletela ali Milunović nije iskoristio "poklon" i pogodio je samo spoljni deo mreže pa se na poluvreme otišlo sa prednošću Slobode od 1:0.

Drugo poluvreme počelo je na isti način kao i prvi deo meča. Ovoga puta Ognjen Mudrinski imao je dve izgledne prilike da poravna rezultat ali je jednom intervenisao golman Ranković, kada je napadač tukao sa distance, da bi samo minut kasnije nakon centaršuta Milijaša Mudrinski loše prihvatio loptu što ga je koštalo bolje pozicije za šut pa je u padu opalio ka golu ali je bio izblokiran.

Sloboda je nakon toga nastavila da se brani a sedam žutih kartona dobijenih do 70. minuta ugrozili su domaćina koji je lako mogao da ostane brojčano slabiji u odnosu na Zvezdu.

Beograđani su, sa druge strane lošim pokušajima Lazovića i Vešovića ostali bez izjednačenja a Sloboda je preko Tijaga i Purića već u 73. minutu mogla da reši pitanje pobednika ali je Bajković u oba navrata izašao kao pobednik i ostavio Zvezdu u životu.

U 83. minutu igre Sloboda je platila ceh za pregrubu igru i česte prigovore pa je Slavko Marić zaradio drugu javnu opomenu i isključenje.

Zvezdi je dva minuta bilo dovoljno da sa igračem više dođe do izjednačenja. Ognjen Mudrinski iskoristio je grešku golmana Rankovića koji je izašao u prazno pa je Crvena zvezda u 85. minutu poravnala na 1:1.

U nadoknadi vremena Mudrinski koristi još jednu grešku golmana Rankovića i postavlja konačnih 2:1 za Crvenu zvezdu što viceprvaka Srbije ostavlja u trci za šampionsku titulu.