Ne odlučuju navijači o tome ko će suditi "večiti derbi", ali među pristalicama Partizana ima zagovornika da je Srđan Jovanović loš izbor.

Sportske.net

Uvek je izbor arbitra za "večiti derbi" posebna tema, pa ni ovoga puta nema izuzetka.

Svima je bilo jasno da Milorad Mažić zbog mogućeg angažmana u Kini nije opcija, a danas je Miroslav Radoman u medijima izneo predlog da pištaljka bude dodeljena Srđanu Jovanoviću.

Arbitar iz Kaluđerice nema iskustva u "večitim derbijima", subotnji bi mu bio prvi u karijeri, ali je u prošlosti imao prilike da sudi Partizanu u Crvenoj zvezdi.

Upravo je Jovanovićeva arbitraža na meču Zemun - Crvena zvezda odigranom 7. oktobra prošle godine argument kojim se navijači Partizana služe da pokažu kako ovaj sudija nije dobro rešenje.

Jovanović je na pomenutom meču dosudio penal za Crvenu zvezdu posle pada Dušana Jovančića u kaznenom prostoru, ali Lorenco Ebisilio nije iskoristio najstrožu kaznu.

Crvena zvezda je pomenuti meč dobila rezultatom 2:1, a kuriozitet sa te utakmice je promena arbitara pošto je Jovanović u završnici meča morao da preda pištaljku Bojanu Nikoliću.