Radnički - Crvena zvezda 0:2 (kraj)

• 31. avgust 2013.

• 17:01

Zvezda osigurala novi trijumf - 2:0 protiv Kragujevčana na ''Čika Dači''. Treći uzastoopni trijumf Zvezdi su doneli Kasalica i Dauda.

Pred solidno popunjenim tribinama, Radnički je krenuo nešto angažovanije, ali je ubrzo Zvezda stigla do prve prave prilike na utakmici, u četvrtom minutu, kada je udarac Ninkovića zaustavio golman Čančarević.

Gosti su preuzeli inicijativu, igra se uglavnom na polovini Radničkog, ali bez novih prilika u prvih desetak minuta igre.

U 13. minutu, međutim, po jedna prilika na obe strane. Najpre je Kneževićev udarac sa ivice kaznenog prostora Zvezde izblokiran, da bi odmah usledila kontra Zvezde, kada je Čančarević pravovremeno istrčao ispred Pečnika i otklonio opasnost.

Ipak, od 17. minuta Zvezda vodi, Kasalica - 0:1!

Nenad Milijaš je odlično izveo slobodan udarac sa tridesetak metara, iskosa sa desne strane, Kasalica je umakao pažnji odbrane domaćih i iz neposredne blizine savladao Čančarevića.

Pet minuta kasnije još jedan slobodan udarac za Milijaša, i to iz mnogo povoljnije pozicijie, po sredini gola, sa oko 17 metara. Kapiten Zvezde je gađao donji desni ugao, ali je golman Radničkog uspeo da odbije loptu.

Radnički, i pored par pretnji ka golu Bajkovića, uglavnom deluje na terenu kao pre nedelju dana protiv Partizana, dakle, prilično inferiorno.

A u 28. minutu, sudija Gogić je odlučio da na nekoliko minuta prekine meč, zbog transparenata koji su navijači gostiju istakli protiv čelnika FSS.

Meč je ubrzo nastavljen, a u 37. minutu najbolja prilika za Radnički! Filip Knežević je odlično probio po desnoj strani, centrirao po zemlji ka Spaleviću, čiji udarac završava zamalo pored desne stative Zvezdinog gola...

Kako se bliži kraj prvog poluvremena, Radnički sve konkretniji, u 43. minutu nova sjajna prilika za domaće! Spalević ovog puta u ulozi asistenta, poslao je loptu ka Stojmiroviću, ali je golman Bajković bio za trenutak brži i na kraju uspeo da nogom izbije loptu ispred fudbalera domaćih.

Početak drugog poluvremena ponovo u znaku navijača Crvene zvezde, koji prave bakljadu, pa sudija Gogić još jednom prinuđen da nakratko prekine meč.

Prva prilika u nastavku viđena je u 52. minutu, kada je posle gužve u kaznenom prostoru Radničkog, iskusni Mijailović makazicama pokušao da iznenadi Čančarevića, ali je šutirao pravo u golmana domaćeg tima.

Usledio je znatno mirniji period meča, Zvezda u ovim trenucima bez većih problema čuva stečenu prednost.

Konačno, u 65. minutu nova prilika pred golom Zvezde. Slobodan udarac sa leve strane odlično je izveo Knežević, šutirao direktno u gol, ali je Milijaš uspeo da glavom izbije loptu u korner.

Devet minuta kasnije Zvezda je mogla sve da reši, posle slobodnog udarca Kovačevića, iskosa sa leve strane. Centrirao je ka Milijašu, koji šalje loptu ka Milunoviću, ali mu je zasmetao Dauda koji je nepun minut ranije zamenio Kasalicu.

Ulazimo u sam finiš meča, a u 85. minutu mnogo sreće za Radnički. Nejc Pečnik je bio u odličnoj prilici, snažno šutirao posle asistencije Daude, ali je prečka spasila domaće.

Ipak, dva minuta kasnije sve je rešeno - 0:2, Abiola Dauda! Kontra crveno-belih, Dauda beži svojim čuvarima i u situaciji jedan na jedan je bio uspešniji od golmana Radničkog.

Radnički: Čančarević, Beljić, Rosić, Tintor, Marić, I. Petrović, Stojmirović (Simović od 87.), S. Petrović, Petronijević (Andrić od 75.), Knežević, Spalević.

Crvena zvezda: Bajković, Lazić, Krneta, Mijailović, Vešović, Kovačević, Milijaš, Ninković, Pečnik, Kasalica (Dauda od 73.), Mrđa (Milunović od 60.).