Radnički - Crvena zvezda 0:0 (KRAJ)

• 22. novembar 2014.

• 12:58

Zvezda od 53. minuta igrala bez isključenog Bogdana Planića, ređale su se šanse, ali golova nije bilo na ''Čika Dači''!

Radnički  - Crvena zvezda 0:0 (KRAJ)
Pred početak utakmice, minutom ćutanja je odata počast navijaču Crvene zvezde Marku Ivkoviću, koji je ubijen sinoć u Istanbulu.

Na severnoj tribini je istaknut transparent ''Marko Ivković - Jagoda''.

PRVO POLUVREME

Uvodni minuti meča protiču bez ozbiljnijih prilika, a jedini pokušaj za sada je imao Vidović pred golom Zvezde, ali nije bio precizan.

Ipak, Zvezda polako preuzima inicijativu, pokušavaju gosti da izvrše pritisak pred golom Trifunovića, ali i dalje nama prave opasnosti za Kragujevčane.

U 13. minutu opasan napad Radničkog, Arsić je oštro centrirao sa leve strane, Lazić je pred golom povukao Milovanovića, koji nije uspeo da dođe do lopte, a sudija Grujić je smatrao da nema prekršaja za najstrožu kaznu.

Usledilo je novo zatišje na terenu, igra se uglavnom između dva šesnaesterca, nema opasnosti ni pred jednim, ni pred drugim golom.

Konačno, prva prava prilika za Zvezdu viđena je u 28. minutu, kada je Mijailović odlično centrirao sa leve strane, Bosančić je zahvatio tu loptu glavom na nekih šest metara od gola domaćih, ali je to učinio veoma loše i ona je završila daleko pored gola. Ostaje 0:0.

Tri minuta kasnije, odlična prilika za kontru Radničkog, ali je akcija opravdano prekinuta zbog ofsajda.

Ulazimo polako i u finiš prvog poluvremena, a u 39. minutu još jedna prilika za Radnički. Iznudili su Kragujevčani slobodan udarac sa nekih 18 metara, iskosa sa leve strane. Šutirao je Arsić u bliži ugao, ali nije bio precizan.

Ali, kakva šansa za Zvezdu u 45. minutu i - ništa!!! Mihajlo Ristić je sjajno proigrao Đorđa Rakića, koji je izbio jedan na jedan sa golmanom Radničkog, izgledalo je da je gol neminovan, ali je prečka spasila domaće! Ostalo je 0:0 posle prvog poluvremena!

DRUGO POLUVREME

Zvezda u nastavak meča ulazi sa Kataijem na terenu, umesto Kovačevića i već u 47. minutu Pečnik je opasno pripretio, ali je golman Radničkog Trifunović odlično reagovao.

Zvezda znatno konkretnija od početka drugog poluvremena, a u 48. minutu Bosančić je iznudio slobodan udarac na ivici kaznenog prostora Radničkog. Rosić ga je oborio i zaradio žuti karton, ali je priliku upropastio Katai, veoma lošim i nepreciznim udarcem iz ''slobodnjaka''.

Međutim, Zvezda od 53. minuta ostaje bez isključenog Bogdana Planića! Biće dosta polemike oko ove odluke sudije Grujića, ali ne zbog evidentnog Planićevog prekršaja nad Milovanovićem u situaciji kada je bio poslednji igrač odbrane, već zbog prethodne, po svoj prilici, ofsajd pozicije u kojoj se našao napadač Radničkog!

Posle svega, slobodan udarac za Radnički, ali bez efekta, i dalje je 0:0.

Ali, Zvezda ne odustaje od napada! U 57. minutu sjajan centaršut Lazovića sa desne strane za Pečnika, koji je u novoj prilici, ali ovog puta, udarcem glavom pogađa spoljni deo mreže...

Još jedna sporna situacija i u 60. minutu. Nova akcija Zvezde, odličan centaršut sa leve strane za Rakića, na koga startuje golman Trifunović, a lopta odlazi preko gola. Međutim, arbitar je dosudio ofsajd koga nije bilo...

rakic zvezda

Par minuta se ukazivala pomoć Zvezdinom napadaču, ali on se vratio na teren i u 65. minutu imao novu priliku za gol, ali ponovo je nije iskoristio.

Samo minut kasnije, još jedan pokušaj Pečnika, ovog puta odličan udarac sa dvadesetak metara, ali je Trifunović još bolje intervenisao!

Uopšte se ne oseća da Zvezda ima igrača manje, Radnički ne liči na onu ekipu iz prvog poluvremena, ali ih je u 68. minutu ponovo spasila prečka. Ovog puta je šutirao Katai!

Ali, minut kasnije opasna pretnja i na drugoj strani, brza kontra Radničkog, a rezervista Vusljanin ne uspeva da savlada Rajkovića koji mu se bacio pod noge! Najbolja prilika za Radnički od početka utakmice!

Radnički se konačno oslobodio velikog pritiska, pa smo nešto kasnije vidseli još dve njihove prilike preko Milovanovića, ali golova i dalje nema!

Ulazimo u sam finiš meča, Radnički sasvim blizu vrednog boda!

Trener Zvezde Nenad Lalatović je bacio sve karte na napad, u igri su i Jović i Despotović, ali efekta nema - 0:0.

Konačno, u nadoknadi vremena, Đorđe Despotović je imao novu priliku za Zvezdu, ali je Osei izbio loptu u korner.