Rad - Partizan 0-1 (KRAJ)

• 03. decembar 2014.

• 12:48

Partizan izborio plasman u polufinale Kupa. Crno-beli slavili sa 1:0, Rad igrao u drugom poluvremenu sa igračem manje.

Posle teških mečeva u Londonu protiv Totenhema, pa u Novom Pazaru, crno-belima je ovo treće uzastopno gostovanje u proteklih sedam dana, a Partizan će danas biti oslabljen i zbog lakše povrede standardnog štopera Lazara Ćirkovića.

Mali broj gledalaca na tribinama je privukao ovaj duel, ali hajde da verujemo da će akteri na terenu biti na visini zadatka.

Posle mirnog početka meča, bez prilika za golove, obe ekipe sada deluju već ambicioznije i konkretnije. Borba se polako rasplamsava.

Prva ozbiljnija šansa za Partizan viđena je u 13. minutu, kada je Lazović primio loptu na ulasku u kazneni prostor, ali bio je okružen protivničkim igračima i nije uspeo da izgradi dobru poziciju za šut, pa je lopta završila iznad prečke.

Minut kasnije, Slavko Perović je mogao da uzvrati, ali ga je na ivici kaznenog prostora Partizana zaustavio Voja Stanković.

U 19. minutu je dosta obećavao slobodan udarac za Partizan iskosa sa desne strane, ali Drinčić nije uspeo da u kaznenom prostoru uposli nekog od svojih napadača.

''Građevinari'' su uglavnom orijentisani na čuvanje svog gola, to im za sada dobro ide, ali ne uspevaju da iz kontranapada ozbiljnije ugroze gol Lukača.

A na drugoj strani, Partizan je polako pojačavao pritisak kako se bližio kraj prvog poluvremena, pa je posle prekršaja nad Ninkovićem u svom kaznenom prostoru, Marković skrivio jedanaesterac i zaradio direktan crveni karton.

Sa bele tačke je šutirao najbolji strelac Partizana Petar Škuletić, koji je to sigurno i precizno učinio, za vođstvo Partizana od 1:0!

Gol možete da pogledate OVDE.

Partizan u drugo poluvreme ulazi sa Andrijom Živkovićem u ekipi umesto kapitena Saše Ilića. Kod domaćih, umesto najboljeg strelca Jelića, na terenu je Milisavljević.

I tek što je počelo drugo poluvreme, Rad je mogao do izjednačenja! Bila je to najbolja prilika za ''Građevinare'' od početka utakmice, Mihajlović je iskosa sa leve strane uputio odličan udarac, ali je prečka spasila crno-bele! Ostaje 0:1!

Partizan je prvi put ozbiljnije pripretio tek u 60. minutu, kada je Škuletić bio u solidnoj prilici, ali nije bio precizan.

Iako ima igrača više, Partizan za sada ne deluje dominantnije na terenu nego u prvom poluvemenu. Očigledno, crno-beli su zadovoljni trenutnim rezultatom i najvažnije im je da ga zadrže do kraja.

Ulazimo u sam finiš meča, domaćin više nema šta da čeka, a ni da izgubi, treba očekivati bar neki njihov ozbiljniji pokušaj do kraja.

Ali, od toga nije bilo ništa, Partizan ide u polufinale.

Rad: Radunović, Đurić, Maraš, Milošević (Stančeski od 76.), Rodić, Bajić, Marković, Gnjatić, Mihajlović (Veselinović od 72.), Perović, Jelić (Milisavljević od 46.).

Partizan: Lukač, Petrović, B. Ilić, Stanković, Volkov, Drinčić, Marković, S. Ilić (A. Živković od 46.), Ninković, Lazović (Kojić od 90.), Škuletić (Luka od 76.).