• 10. avgust 2012.

• 19:31

Fudbaleri beogradskog Rada otvorili novu sezonu u Jelen Superligi pobedom nad Kragujevčanima. Strelci Luka i Čaušić.

Pala je zavesa, nova sezona Jelen Superlige je počela, a na premijeri fudbaleri Rada nisu baš na najbolji način ugostili Kragujevčane koji će kući praznih šaka.

Na Banjici je viđena sasvim solidna utakmica, sa dosta prilika na obe strane i gledaoci, što ono malo na tribinama, kao i oni koji su imali prilike da meč gledaju na TV-u mogu biti zadovoljni.

Od samog starta, Rad je krenuo sa ciljem da što pre stigne do gola. Slavko Perović je bio raspoložen za igru protiv svojih Kragujevčana, ali mu je falila završnica.

Već u 2. minutu odlično je uposlio Kojića koji je bio neprecizan. Nešo kasnije, Vitas je odlično šutirao, Čančarević spasao gol i skrenuo loptu do prečke. U uvodnim minutima meča Rad je imao mnogo više od igre.

Đavoli su se prenuli sredinom prvog dela. Simović je odlično uposlio Spalevića u 18. minutu, ali je ovog puta prečka spasila Građevinare. Malo kasnije još jedna odlična prilika za najboljeg strelca prošle sezone, ali se Spalević obrukao.

Kazna je ubrzo usledila. Prvo se Perović spetljao u dobroj prilici, ali se minut kasnije iskupio. Odlično je asistirao Predragu Luki koji je izbegao loše postavljenu ofsajd zamku i lagano prebacivši Čančarevića doveo Rad u prednost.

Do kraja poluvremena nije bilo ozbiljnijih prilika na obe strane. Očekivalo se da Radnički napadne u drugom poluvremenu, ali se gosti nisu baš proslavili. Pokušali su istom taktikom, ušao je Pejčić umesto Svojića, ali nije bilo pomaka u igri.

Ponovo je prvi pripretio Rad, preko Pantića, koji je bio neprecizan. Ipak, u 15. minutu drugog dela igre meč je čini se bio rešen. Kojić je prošao po levom boku, vratio povratnu loptu na koju je naleteo Čaušić i povisio prednost Rada na 2:0.

Dvadesetak minuta pre kraja Kojić je propustio idealnu priliku da zapečati sudbinu Kragujevčana, Promašio je gol sa manje od metar posle šuta Pantića. Nešto kasnije je pogodio i stativu posle još jednog centaršuta danas odličnog Pantića.

Kragujevčani su mogli do nade za izjednačenje 5 minuta pre kraja kad je ponovo Spalević propustio izglednu priliku. Posle toga je sve bilo gotovo. Do kraja samo još jedna lepa prilika Predraga Luke.

Rad je na kraju zasluženo slavio sa 2:0 (1:0) golovima Luke i Čaušića. Kragujevčani su imali svoje prilike, nisu ih iskoristili i nemaju za čim da žale.

Rad - Radnički Kragujevac 2:0 (Luka 31, Čaušić 61)

Rad: Kljajić, Pantić, Anić, Ćirković, Vitas, Čaušić, Pršo (Jovanović), Gnjatić, Luka (Mrkela), Perović, Kojić (Stojiljković)

Radnički: Čančarević, Pavlović, Ristić, Tintor, Rosić, Mutavdžić, Svojić (Pejčić), Obrovac (Đuričković), Milošković (Varjačić), Spalević, Simović