utorak 08.09.2020.
21:59

Četvrti poraz u kvalifikacijama za EP.

Srdjan Stevanovic/Starsportphoto ©

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije doživela je novi poraz u kvalifikacijama za EP, pošto je danas u Gornjem Milanovcu izgubila od vršnjaka iz Bugarske rezultatom 2:0.

Mogli su naši mladi fudbaleri da uhvate poslednji voz za plasman na EP, ali su prethodno i sve pokvarili Poljaci koji su pobedili Ruse kao domaćini rezultatom 1:0, pa je onda i ova utakmica bila bez rezultatskog značaja.

Posle osam odigranih kola, imamo skor 2-2-4, što je zaista razočaravajuće, i sada smo četvrti, sa samo osam bodova, prvi su Rusi sa 17, Poljaci imaju 16, a Bugari su sada zadržali neku nadu da mogu do drugog mesta, sa 11 bodova.

Bugari nisu bili mnogo bolji rival, ali su znali da iskoriste svoje šanse. U 45. minutu, Iliev je doneo prednost gostima koji na poluvreme odlaze sa 0:1.

Dodatni problem u prvom delu igre bila je i povreda desnog beka Vlaukina, koga je u 25. minutu zamenio Maksimović.

Posle nešto više od sata igre, selektor Stolica je odlučio da krene u ofanzivu, uveo je Zvezdinu decu Željka Gavrića i Luku Ilića, u 63. minutu, ali je odmah stigla nova kazna.

U 64. minutu, Krastev je pogodio posle asistencije Ivanova za ogromnih 0:2.

Naši su krenuli opet na sve ili ništa, a u 86. minutu upravo je Ilić bio precizan sa bele tačke za 1:2.

Nadali smo se da u finišu možemo makar do počasnog boda, ali je onda i Veljko Birmančević zaradio drugi žuti karton i automatsko isključenje i tu je bio kraj...

Srbija: M. Ilić - Vlalukin (od 25. Maksimović), Mašović, Kamanović (od 63. Gavrić), Šehović - I. Ilić (od 75. Mićević), Nišić, Petrović - Čumić (od 63. L. Ilić), Stuparević, Birmanović. Selektor: Stolica.

Bugarska: Naumov - Tombak, Antov, Hristov, Ljaskov - Čendarov, Iliev (od 87. Rusev), Jurkov - Ivanov, Krastev (od 93. Jordanov), Dimitrov (od 87. Stefanov). Selektor: Dimitrov.