Prvi poraz Zvezde u Antaliji

• 14. februar 2013.

• 15:54

• Izvor: Sportske.net, crvenazvezdafk.com

Fudbaleri Crvene zvezde doživeli su prvi poraz na osmom pripremnom meču u Antaliji a bolji od izabranika Aleksandra Jankovića bio je Danski Esbjerg koji je pre samo nekoliko dana savladao i Napredak iz Kruševca.

Osma provera na pripremama u Antaliji bila je svakako najteža za fudbalere Crvene zvezde o čemu ne svedoči samo krajnji rezutlat meča sa Esbjergom već i činjenica da su Danci dobrano namučili fudbalere viceprvaka Srbije.

Aleksandar Janković odlučio je da na teren pošalje fudbalere koji su savladali Slovan iz Bratislave s tim što je u tim uvrstio i Filipa Kasalicu koji se oporavio od infekcije oka.

Početak duela sa Esbjergom bio je kao iz snova. Već nakon prvog napada i kornera Ognjen Mudrinski je glavom pogodio mrežu protivnika i doneo vođstvo svom timu ali se ispostavilo na kraju i jedini pogodak na današnjoj utakmici.

Nije se dugo čekalo na izjednačenje jer je Esbjerg preko Ankesena postigao svoj prvi pogodak na meču a od šestog minuta Danci su polako počeli da preuzimaju kontrolu igre i da budu dominantnija ekipa na terenu.

U 27. minutu usledio je drugi pogodak za Esbjerg a strelac je bio Andersen. Na sličan način kao i Mudrinski fudbaler Esbjerga pogodio je mrežu Bobana Bajkovića i postavio konačan rezutlat meča 2:1 iako se nakon toga igralo još više od sat vremena.

Drugi deo meča doneo je mnogo bolju igru fudbalera Crvene zvezde koji su stvorili nekoliko izglednih prilika ali su Lazović, Milijaš, Mudrinski i Pantić propustili da donesu izjednačenje svom timu pa je tako Crvena zvezda doživela i prvi poraz u Antaliji.

Janković će bez obzira na konačan ishod meča moći da bude zadovoljan jer je imao priliku da vidi borbenu igru svog tima na utakmci koja je bila prava takmičarska iako je igrana u sklopu priprema.

Naredni kontrolni meč Crvena zvezda igra već sutra protiv B tima Šahtjora od 14 časova po srednjeevropskom vremenu.