Prvi poraz Vojvodine, peta pobeda Mladosti

• Autor: Milovan Longinov

• 13. septembar 2020.

• 19:56

Odigrane još četiri utakmice sedmog kola Superlige Srbije.

Fudbaleri Vojvodine doživeli su prvi poraz ove sezone, pošto je u Ivanjici domaćin Javor slavio rezultatom 2:1.

U preostala tri današnja meč, slavila je samo Mladost koja je pobedila Bačku sa 2:1, dok u mečevima Napredak - Zlatibor i Proleter - Mačva, nije bilo pobednika.

Javor je danas došao do tri velika boda, pobedio je favrizovanog rivala iz Novog Sada i tako došao do trećeg trijumfa. Strelci za Javor bili su Piščević u 33. i Luković u 61. minutu.

U 33. minutu, posle centaršuta Jevremovića iz kornera, udarac glavom je uputio Piščević i doveo svoj tim u vođstvo.

Javor je pobedu potvrdio u 61. minutu kada je Tanko glavom poslao loptu u šesnaesterac ka Lukoviću, koji je izašao sam ispred Simića i povisio prednost svog tima.

Novosađani su uspeli da postignu samo počasni pogodak u poslednjim trenucima utakmice. Posle dubinskog pasa u šesnaesterac Javora, Bralić je glavom dodao loptu do Bojića, koji je šutirao sa oko 22-23 metra i postavio konačan rezultat.

Vojvodina je tako propustila priliku da ostane jedina neporažena uz Crvenu zvezdu od početka sezone, dok je Javor sada prišao današnjem rivalu na samo dva boda.

U preostalim mečevima, Mladost je kao domaćin u nadoknadi vremena srušila Bačku - 2:1, dok su bodove podelili Napredak - Zlatibor (1:1) i Proleter - Mačva (0:0).

Treba istaći da je Mladost zabeležila svoj peti trijumf i da sada sa 15 bodova zauzima visoku petu poziciju.