Prvenac u LŠ slaba uteha - Nejmar brojao do tri, PSŽ do šest!

• 03. oktobar 2018.

• 20:47

Razlika u kvalitetu između Pari Sen Žermena i Crvene zvezde je prevelika. Šampion Srbije doživeo najteži poraz pod vođstvom Vladana Milojevića.

Remi bez golova na startu grupne faze Lige šampiona sa Napolijem dao je nadu navijačima Crvene zvezde da tim Vladana Milojevića neće biti "vreća za udaranje" u grupi smrti.

Večeras smo u Parizu mogli da vidimo kako realno stoje stvari po pitanju kvaliteta, pošto je Pari Sen Žermen "nokautirao" Crvenu zvezdu i priredio joj najteži poraz u eri Vladana Milojevića.

Šampion Francuske slavio je u 2. kolu Grupe C rezultatom 6:1 (4:0) i tako opravdao ulogu izrazitog favorita koju manje objektivni navijači srpskog šampiona nisu želeli da prihvate.

Pari Sen Žermen: Areola - Munije, Kimpembe, Tijago Silva (C), Bernat - Verati, Rabio - Mbape, Nejmar, Di Marija - Kavani;

Crvena zvezda: Borjan - Stojković, Savić (C) (od 46' Babić), Degenek, Rodić - Krstičić, Jovičić - Marin, Čaučić, Simić (od 46' Pavkov) - Ben (od 73' Ebisilio);

Dvadeset minuta izdržao je bedem Crvene zvezde u Parizu, Jeftin prekršaj u opasnoj zoni plaćen je preskupo, pošto je Nejmar iz prekida "otključao" crveno-bele i doveo Parižane u vođstvo.

Vodeći gol Pari Sen Žermena pogledajte OVDE!

Kola su odmah krenula nizbrdo, samo dva minuta kasnije Nejmar i Kilijan Mbape na jednostavan način varaju kompletnu odbranu gostujućeg tima, a Brazilac drugim golom na meču duplira prednost Pari Sen Žermena.

Drugi Nejmarov gol pogledajte OVDE!

Do odlaska na odmor na terenu je postojao samo jedan tim. Crveno-beli nisu mogli do lopte, grešaka je bilo sve više, a u takvim okolnostima Pari Sen Žermen nije propustio priliku da uveća prednost i reši pitanje pobednika u prvih 45 minuta.

Treći gol za Pari Sen Žermen postigao je Edinson Kavani u 37. minutu, a "poker" je kompletirao Anhel Di Marija tri minuta pre kraja prvog dela.

Treba reći i to da je Milan Borjan u nekoliko navrata tokom prvog dela igre dobrim intervencijama sprečio domaće da stignu do mnogo ubedljivijeg vođstva.

Na poluvremenu dvostruka izmena u redovima Crvene zvezde. Roviti Vujadin Savić je ustupio mesto Srđanu Babiću, a neprimetnog Velja Simića je zamenio Milan Pavkov.

Samo u prvih deset minuta igre u nastavku Pari Sen Žermen je mogao do nova četiri gola, ali u tim trenucima se isticao Milan Borjan koji je činio sve da spreči katastrofu.

Dvadeset minuta pre kraja Kilijan Mbape postiže peti gol za Pari Sen Žermen, a svoj prvi na meču, da bi u 81. minutu Nejmar stavio tačku na ubedljivu pobedu Pari Sen Žermena još jednim golom iz slobodnog udarca.

Između petog i šestog gola domaćih Marko Marin je iskoristio proigravanje Ebisilija i postigao prvenac Crvene zvezde u Ligi šampiona.

Jasno, prvenac u eliti je slaba uteha ako se ima u vidu da je Zvezda večeras doživela jedan od najtežih evropskih poraza u svojoj istoriji. Sa pet golova razlike Zvezdu je 2004. godine dobio još samo PSV iz Ajndhovena, ali je PSŽ dao gol više.

Posle dva kola Zvezda ima bod u Grupi C, a Pari Sen Žermen tri.

U drugoj utakmici u toj grupi večeras igraju Napoli i Liverpul.

U trećem kolu 24. oktobra Zvezda igra na Enfildu protiv Liverpula, a Pari Sen Žermen će dočekati Napoli.