PRŠTALO je na Marakani, Zvezdi bod na kraju!

• 14. septembar 2017.

• 23:00

Kao i Partizan dva sata ranije, Zvezda remijem započela takmičenje u Ligi Evrope.

U prvom kolu Grupe H Lige Evrope, Crvena zvezda je na svom ''Rajku Mitiću'' igrala nerešeno, 1-1 sa BATE Borisovim.

Nošena velikom podrškom sa tribina, Zvezda je pokušala da od samog starta nametne svoj ritam i izvrši pritisak na polovini rivala.

Ali, atmosfera na ''Rajku Mitiću'' nije uplašia goste iz Belorusije, koji su u 11. minutu imali sjajnu priliu za vođstvo. Zvezdina odbrana je izigrana, lopta je stigla do Mirka Ivanića, koji sa nekih 12 metara pogađa prečku.

Imao je Milan Borjan nešto kasnije još jednu intervenciju, posle još jednog obećavajućeg napada gostiju, ali kako se bližio kraj prvog poluvremena, Zvezda je postajala sve opasnija.

U 32. minutu Ričmond Boaći je pokušao iskosa sa desne strane, gađao je bliži ugao, ali je pogodio samo spoljni deo mreže.

Potom je u par navrata sve opasnije pretio Nemanja Radonjić, u svom stilu, iskosa sa leve strane, da bi Boaći u 40. minutu stavio na muke golmana Šerbinskog koji je odlično intervenisao.

Zvezdin pritisak je nastavljen i početkom drugog poluvremena, ali ovoga puta doneo je i željeni rezultat.

Igrao se 54. minut meča, Slavoljub Srnić je u svom stilu probio po desnoj strani, onda je usledio odličan centaršut u peterac gde se nalazio Nemanja Radonjić, kome nije bilo teško da tu loptu sprovede u mrežu - 1:0!

Prava grmljavina sa tribina usledila je u tim trenucima, a Radonjić je nekoliko minuta kasnije mogao još jednom da zatrese mrežu posle munjevitog prodora po levoj strani. Ipak, Šerbitski je zaustavio taj udarac.

Iako je tada izgledalo da su gosti podlegli pritisku, kako na terenu, tako i sa tribina, gosti su nas vrlo brzo razuverili.

U 65. minutu, Zvezda je imala mnogo sreće, posle velike prilike koju je propustio Mihail Gordejčuk. Baš kao i u 11. minutu kada je šutirao Ivanić, prečka je i ovoga puta bila saveznik crveno-belih.

Ali, to je bila najava onoga što je usledilo sedam minuta kasnije. Mirko Ivanić je na desnoj strani terena prihvatio jednu odbijenu loptu iz kaznenog prostora Zvezde, odlično je centrirao na drugu stativu za Signeviča, koji udarcem glavom pogađa Borjanovu mrežu - 1:1.

Signevič je samo desetak minuta ranije zamenio Volodka...

Vrlo brzo je i trener Zvezde reagovao novom izmenom. Umesto Srnića je uveo i drugog napadača Aleksandra Pešića, jasno šaljući poruku da Zvezda želi pobedu u ovom meču.

Crveno-beli jesu imali veliku inicijativu do kraja meča, ali je završnica izostala, pa gosti iz Belorusije nose kući vredan bod.

Još veći pritisak Zvezda je izvršila u nadoknadi vremena, imala je i obećavajući slobodan udarac sa ivice kaznenog prostora, ali je Kangin udarac izblokiran. Imali su crveno-beli još par veoma ozbiljnih napada, ali je odbrana BATE Borisova sve izdržala.