• Autor: Aleksandar Obrenović

• 17. avgust 2019.

• 21:49

Crvena zvezda se provukla u Subotici gde je slavila novu pobedu u domaćem šampionatu.

Crvena zvezda je stigla do nove pobede u domaćem šampionatu pošto je večeras savladala Spartak u Subotici rezultatom 2:3 (1:1).

Crvena zvezda je imala šansu preko Jevtovića na startu utakmice, već u prvom napadu kada je golman Ostojić uspeo da odbrani. U nastavku novi dobar napad Crvene zvezde, da bi na drugoj strani prvi ozbiljniji napad urodio plodom.

Nekadašnji fudbaler Lazar Tufegdžić je uspeo da postigne gol uhvativši Milana Borjana na krivoj nozi već u šestom minutu, čime je Spartak stigao do prednosti.

Crvena zvezda je imala inicijativu do kraja poluvremena, a šanse nisu izostale.

Prvo se Veljko Simić propisno obrukao kada se našao u šansi, a potom je novu imao Milan Jevtović koji nije imao sreću da zatrese mrežu danas u prvom poluvremenu.

U 37. minutu Crvena zvezda je stigla do izjednačenja, Miloš Vulić se namestio na udarac i pogodio po zemlji za 1:1.

Tufegdžić je imao novu šansu da Spartak povede u samom finišu utakmice, ali nije uspeo da reaguje na pravi način.

U nastavku, gosti dolaze do prednosti. Tomane je pokazao da će biti od koristi Crvenoj zvezdi, prošao je po desnoj strani, uposlio Simića koji je uspeo da pogodi za 1:2.

Spartak je mogao do novog izjednačenja 12 mnuta kasnije, u 60. minutu. Šormaz je šutirao, Pankov je dokazao da je veliko pojačanje Crvene zvezde blokiravši udarac koji bi verovatno završio u golu.

Subotičani su nastavili da napadaju, u 76. minutu nova šansa preko Tufegdžića koji je kombinovao sa Gojkovim i na kraju pogodio stativu!

Zasluženo izjednačenje stiže u 80. minutu.

Mladi David Dunđerski je šutirao pored Ivanića, Borjan je ostao iznenađen, pa je na taj način Spartak stigao do 2:2!

Ipak, Zvezda stiže do pobede par minuta kasnije. Igrao se 84. minut, Gajić je probio po desnoj strani, uposlio Tomanea koji donosi pobedu Crvenoj zvezdi!

Spartak je mogao i do novog izjednačenja kada je Žander uspeo da interveniše sa gol-linije.

Spartak - Crvena zvezda 2:3

Stadion: Gradski stadion u Subotici.
Sudija:  Novak Simović.

SPARTAK: Ostojić - Dunđerski, Otašević, Tekijaški, Milošević (od 83. Ivančević) - Jočić, Marčić - Mladenović (od 70. Gojkov), Tufegdžić, Denković - Šormaz.

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Gajić, Milunović, Pankov, Rodić (od 46. Žender) - Jevtović, Petrović (od 75. Ivanić), Vulić, Simić -  Krstović (od 55. Vukanović), Tomane.